Uefa je po poročanju francoske agencije AFP imenovala "etične in disciplinske inšpektorje", odgovorne za izvedbo preiskave projekta tako imenovane Superlige.
Najhujša mogoča kazen izključitev
"Nadaljnje informacije o tej zadevi bodo posredovane pravočasno," je dodala Uefa, ne da bi natančno navedla, kakšne morebitne kršitve Uefinega pravnega okvira je obtožena trojica klubov. Med disciplinskimi sankcijami, ki jih predvideva statut krovne nogometne organizacije na stari celini, so za klube najhujše "izključitev s sedanjih in/ali prihodnjih tekmovanj" in za vodilne "prepoved kakršnih koli dejavnosti, povezanih z nogometom".
Vztrajajo Real, Barcelona in Juventus
Dvanajst klubov je v noči na 19. april objavilo ustanovitev zasebne Superlige, na predvečer težko pričakovane reforme Lige prvakov, ter za nekaj časa evropski nogomet postavilo na glavo in ogrozilo obstoj Uefe. Postopni umik šestih angleških udeležencev je po le 48 urah privedel do opustitve projekta, pri katerem pa še vedno vztrajajo pri Realu, Barceloni in Juventusu.
Deveterica že podpisala sporazum
Arsenal, Liverpool, Chelsea, Manchester City, Manchester United, Tottenham, Atletico Madrid, Milan in Inter Milano so 7. maja sklenili sporazum za ponovno vključitev v Uefo. Omenjeni klubi so se zavezali nastopom v nacionalnih prvenstvih in Uefinih tekmovanjih, in priznavajo, da je bil projekt Superlige napaka, za kar so se opravičili navijačem, nacionalnim zvezam, ligam, evropskim klubom in Uefi.
Klubi bodo ob pet odstotkov prihodkov, ki bi jih dobili od ene sezone Uefinih tekmovanj, ta delež pa bo krovna zveza razdelila drugam. Obenem bodo z drugimi klubi podarili skupno 15 milijonov evrov za blaginjo nogometa otrok in mladine v lokalnih skupnostih po Evropi.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje