Mariusz Lewandowski oz. Aaron Hughes sta v 80. minuti tekme v Chorzowu poskrbela za končnih 1:1. Foto: Reuters
Kyle Lafferty in David Healy
Severnoirska napadalca Healy in Lafferty sta izpeljala akcijo za 1:0. Foto: Reuters
Artur Boruc
Artur Boruc se je proti Severni Irski vrnil v poljska vrata. Na prvi tekmi teh dveh nasprotnikov je prejel zadetek, potem ko je zgrešil podajo lastnega branilca. Foto: EPA
Marek Hamšik
Marek Hamšik se je v dveh minutah iz junaka prelevil v osmoljenca, a Slovaška vseeno ostaja v najboljšem položaju za odhod na SP. Foto: Reuters
David Villa
Evropski prvaki Španci so deklasirali Belgijce in so trdno v vodstvu v skupini 5. Foto: Reuters
Benzema in Ribery
Po koncu tekme z Romunijo sta Benzema in Ribery (igral zadnje pol ure) le nemočno zmajevala z glavo. Foto: Reuters
Quagliarella in kolegi
Italijanom tokrat sploh ni bilo treba doseči gola, saj je za kar dva avtogola poskrbel 'milanist' Kaladze. Foto: EPA
Zadetek Liedsona
Izenačujoči zadetek Liedsona je Portuglalski ohranil vsaj nekaj možnosti za odhod v Južno Afriko. Foto: Reuters
Portugalski navijač
Bo SP v Južnoafriški republiki minil brez Portugalske in njenih navijačev? Foto: Reuters
Švicarji
Po izključitvi Grka Vyntre so Švicarji dolgo pritiskali, kar se jim je obrestovalo šele v zadnjih minutah. Foto: Reuters
Martin Petrov
Bolgarija je izenačila tik pred odmorom, povedla pa takoj na začetku drugega polčasa in nato visoko premagala Črno Goro. Foto: Reuters

V Bratislavi sta se srečali reprezentanci nekdanjih "bratov", Slovaki so dvakrat vodili, a jih je prestižne in dragocene zmage nad Čehi stala izključitev Mareka Hamšika v 75. minuti, ki je le dve minuti prej z 11-metrovke zadel za 2:1. Točko priključka je "švejkom" zagotovil Milan Baroš v 84. minuti.

Poljaki napadali, Irci zadevali
Severni Irci so v Chorzowu v prvem polčasu prek Kelyja Laffertyja povedli po hitrem protinapadu. V nadaljevanju so Poljaki pritisnili in nato 10 minut pred koncem le dočakali izenačenje. Po podaji Pawla Brozeka je pred Mariuszom Lewandovskim v lastno mrežo žogo izbil Aaron Hughes.

Kombinatoriki, "na plano"!
Boj za svetovno nogometno prvenstvo bo še ogorčen, v igri je kar pet reprezentanc. Pol koraka pred vsemi so Slovaki s 16 točkami. Severna Irska je s tekmo več osvojila 14 točk. Tretje mesto si z 11 točkami delita Poljska in Slovenija, Češka pa jih ima 9, a vse preostale tri tekme igra doma.

Po tri zmage in devet točk
Slovenska računica je preprosta - tri zmage (Poljska doma, Slovaška in San Marino v gosteh) in še naprej ugodni rezultati na preostalih tekmah bi morali prinesti vsaj drugo mesto, ki pelje v dodatne kvalifikacije za Južnoafriško republiko 2010. Lahko izbranci Matjaža Keka uresničijo želje slovenskih ljubiteljev nogometa? Prvi del odgovora bomo dobili že v sredo, ko v še ne razprodanem Ljudskem vrtu gostujejo Poljaki.

Bosanci korak bližje raju
V skupini 4 je Rusija s 3:0 odpravila Liechtenstein in stopnuje pritisk na vodilno Nemčijo. Nogometaši Bosne in Hercegovine so uspešno prestali preizkus v Armeniji. Zadnje uvrščeno moštvo skupine 5 je klonilo z 0:2 in Bosna je še korak bližje vsaj drugemu mestu. Pomembno zmago so dosegli tudi Hrvati, ki so doma z zadetkom Ivana Rakitića odpravili Belorusijo z 1:0. "Kockaste" v sredo čaka gostovanje na Wembleyju in tekma z Anglijo.

"Galski petelini" vznemirjajo navijače
Vse bolje za udeležbo na prvem prvenstvu v Afriki kaže Srbiji, ki je lahko zadovoljna, čeprav sploh ni igrala. Druga Francija je na polnem St. Denisu samo remizirala z že odpisano Romunijo, vseeno bi morali "trikolori" osvojiti vsaj drugo mesto, saj imajo pred tretjo Avstrijo štiri točke naskoka. Beograd v sredo gosti obračun Srbije in Francije.

Portugalcem teče voda v grlo
Zapletlo se je življenje v skupini 1, kjer je korak pred vsemi Danska. Liedson jim je v 86. odvzel vse tri točke, a samo točka bo najverjetneje premalo za Portugalsko, ki je zdrsnila na četrto mesto v skupini. V sredo Cristiana Ronalda in tovariše čaka gostovanje pri Madžarih, ki bodo še dolgo sanjali 94. minuto tekme s Švedsko, ko je udaril Zlatan Ibrahimović in prinesel Švedski prepotrebno zmago. Madžare, Švede in Portugalce tri tekme pred koncem kvalifikacij ločijo samo tri točke, realno pa jim preostajata le boj za drugo mesto in dodatne kvalifikacije.

Dva avtogola Kaladzeja, zadel tudi "naftaš"
Svetovni prvak Italija je v Tbilisiju z 2:0 premagala Gruzijo, pri čemer se je "izkazal" dolgoletni branilec Milana Kakha Kaladze, ki je v 10 minutah dosegel kar dva avtogola. Med strelce nogometne reprezentančne sobote se je vpisal tudi član lendavske Nafte Konstantin Vassiljev, ki je v Carigradu za Estonijo izenačil na 2:2, na koncu so Turki slavili s 4:2.