27-letni Sergio Rochet, ki brani za brazilski klub Internacional iz Porta Alegra, je na zadnjih osmih tekmah Urugvaja ostal nepremagan kar 7-krat, zdaj pa še branil ključno 11-m. Foto: AP

Urugvaj in Brazilija sta v rednem delu tekme igrala neodločeno 0:0, tako da so o polfinalistu odločali streli z bele točke. Izbranci trenerja Marcela Bielse so na koncu slavili s 4:2. Brazilci so odločilni del tekme začeli slabo, saj je urugvajski vratar Sergio Rochet ubranil že prvo enajstmetrovko Ederju Militu. Douglas Luiz pa je nato v tretji seriji zadel le okvir gola.

Tudi zmagovalci enajstmetrovk niso izvedli brez napak, v četrti seriji je Joseju Marii Gimenezu strel vratar Alisson Becker ubranil, a je nato v peti zmago potrdil Manuel Ugarte.

Urugvaj je do velikega uspeha prišel številčno oslabljen, saj je od 74. minute igral le z desetimi. Nahitan Nandez je po prekršku nad Rodrygom in ogledu posnetka dobil rdeč karton.

Kolumbijci že 27 tekem neporaženi

James Rodriguez uspešno vodi Kolumbijo kot pred desetimi leti, ko se je na SP-ju 2014 veliki nogometni oder. Foto: AP

V sredo se bo Urugvaj v polfinalu meril s Kolumbijo, ki v četrtfinalu ni imela veliko dela. V Glendalu je Kolumbija odpravila gladko Panamo s 5:0.

James Rodriguez je dosegel dva gola, enega z bele točke, že v osmi minuti je prvi gol dosegel Jhon Cordoba, pred koncem prvega polčasa pa tretjega po podaji Rodrigueza Luis Diaz. Kolumbijci, neporaženi že na 27 zaporednih tekmah, niso popuščali in so v nadaljevanju dosegli še dva gola, uspešna sta bila Richard Rios in Miguel Borja z bele točke v sodnikovem dodatku.

V drugem polfinalu bosta v torek igrala svetovni prvak in branilec južnoameriškega naslova Argentina in Kanada, ki sta v petek napredovali po enajstmetrovkah. Argentina je premagala Ekvador, Kanada pa Venezuelo.