Josip Iličić v boju za žogo z Lucasom Leivo. Foto: EPA
Veselje nogometašev Atalante po zmagi nad Laziem sredi rimskega Olimpica. Ekipa iz Bergama zaseda 4. mesto na prvenstveni lestvici, ki vodi v Ligo prvakov. Do konca sezone so še trije krogi, v katerih jo čakajo obračuni z Genoo in Sassuolom doma in z Juventusom v gosteh. Z Laziem se bo 15. maja udarila še v finalu italijanskega pokala. V zadnjih štirih sezonah so pokalni naslov odnesli nogometaši Juventusa. Foto: EPA

Nogometaši iz Bergama se z rimskega Olimpica vračajo s pomembnimi tremi točkami, za katere so se morali pošteno potruditi. Na koncu je bil potreben preobrat, potem ko je že v 3. minuti srečanja Lazio v vodstvo povedel Marco Parolo. Ta je z levico žogo poslal od vratnice v malo mrežico gola Pierluigija Gollinija.

Rimljani so vodstvo držali slabih 20 minut, v 22. minuti obračuna je namreč Duvan Zapata izid izenačil. Remo Freuler je streljal z razdalje, žogo je na desetih metrih zaustavil 28-letni kolumbijski napadalec in hladnokrvno zadel za 1:1.

Po odmoru so gostje zaigrali precej bolj napadalno, po slabi uri igre je za preobrat poskrbel Timothy Castagne, ki je zaključil obetaven napad z natančnim strelom z desnico po lepi podaji Papuja Gomeza. Gostitelji so iskali izenačujoči zadetek, a zaman. V 76. minuti je moral vratar Thomas Strakosha še tretjič po žogo v svojo mrežo, potem ko jo je tja poslal soigralec Wallace, ki je nespretno odbijal predložek iz kota.

Jasmin Kurtić se z ekipo veseli obstanka v Serii A. Foto: EPA

Kurtić z novo odlično predstavo
Jasmin Kurtić je v 35. krogu Serie A opozoril nase z novo odlično predstavo, dosegel je gol, obenem pa je tudi podal pri drugem zadetku pri zmagi SPAL-a nad Chievom (0:4). Po prvem polčasu je SPAL vodil z 0:1, takoj po vrnitvi na zelenico pa je povišal vodstvo, za kar ima velike zasluge slovenski reprezentant. V 47. minuti je namreč s podajo z vrha kazenskega prostora lepo zaposlil Sergia Floccarija, ki je pritekel po levi strani in z diagonalnim strelom poskrbel za 0:2.

Tudi slovenski vezist med strelci
Kurtić je v 81. minuti prispeval zadnjega od štirih zadetkov SPAL-a. Po dvojni izmenjavi s soigralcem je Pasquale Schiattarella z desne strani podal žogo v sredino kazenskega prostora, kjer si je prostor dobro izboril Kurtić – meril je v spodnji desni kot.

Stephan El Shaarawy je Romo v Genovi povedel v vodstvo, a to ni bilo dovolj za zmago. V peti minuti sodnikovega dodatka bi lahko Rimljani lahko celo izgubili, a je strel z 11m Antoniu Sanabrii ubranil vratar Antonio Mirante. Foto: EPA

SPAL je zmago proslavil bučno, kot da bi osvojil scudetto, saj so si s tremi novimi točkami zagotovili igranje v Serii A tudi naslednje leto.