Marco Materazzi je v Nikoziji zadel za vodstvo Interja z 2:1. Foto: EPA
Anorthosis Famagusta
Anorthosis je proti slovitemu tekmecu iztržil veliko točko. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi se je znova vpisal med strelce. Foto: EPA

Rimljani so tako dosegli prvo zmago po 5 porazih. Junak srečanja je bil z dvema goloma Mirko Vučinić. Sinove volkulje je v 34. minuti v vodstvo popeljal Christian Panucci, ki je bil uspešen z nekaj metrov, potem ko je z desne strani podal Cicinho. Chelseajeva obramba je pozabila na izkušenega branilca.

Bomba in šprint Vučinića
V 48. minuti je Matteo Brighi kakšnih 20 metrov od vrat Angležev kratko podal do Vučinića, ta pa je "s prve" za vratnico razparal mrežo Petra Čecha. 10 minut kasneje je Črnogorec pretekel pol igrišča, nato pa rutinsko matiral Čeha. Poraz Londončanov je ublažil John Terry, ki je s treh metrov pospravil žogo v mrežo. Chelsea je bil sicer do vodilnega zadetka Rome precej boljši nasprotnik. Tudi na koncu je bila posest žoge v korist "modrih" (56:44).

V drugi tekmi skupine je Bordeaux v gosteh ugnal (1:2) Cluj, ki mu očitno pojema sapa. Tekmo je v 38. minuti odločil Brazilec Wendel s prostim strelom. Varovanci Laurenta Blanca so si močno popravili možnosti za napredovanje.

Izenačenje Redsov buri duhove
Drugi derbi večera med Liverpoolom in Atleticom se je končal z 1:1. Za hladen tuš na Anfield Roadu je v 37. minuti poskrbel Maxi Rodriguez, ki je na robu kazenskega prostora prejel podajo Antonia Lopeza, švignil mimo Jamieja Carragherja in z diagonalnim strelom premagal Pepeja Reino. Redsi so nato jalovo napadali vse do 95. minute, ko je po trčenju Mariana Pernie in Stevena Gerrarda švedski sodnik Martin Hansson sumljivo pokazal na belo točko. Najstrožjo kazen je zanesljivo izvedel Gerrard sam. Liverpool je imel sicer veliko terensko premoč (59:41; streli v okvir vrat 7:2). Tri lepe priložnosti je zapravil Daniel Agger, eno pa Robbie Keane. Fernando Torres kljub drugačnim napovedim proti bivšemu klubu ni zaigral.

Argentinec popravil napake rojakov
Kar šest zadetkov in delitev točk (3:3) so videli navijači v Nikoziji. Inter je na gostovanju pri Anorthosisu z glavo rešil Julio Cruz 10 minut pred koncem tekme. Mario Balotelli, ki je v mrežo pospravil odbito žogo po prostem strelu, in Marco Materazzi, ki je zadel z glavo po strelu iz kota, sta v prvem polčasu dvakrat povedla črno-modre v vodstvo, Ciprčani pa so v 50. minuti povedli s 3:2 po treh slabih posredovanjih Interjevih branilcev z glavo. Dvakrat se je osmešil Nicolas Burdisso, pri izenačenju pa je bil nespreten Esteban Cambiasso.

Panathinaikos se je v igro za napredovanje iz skupine B vrnil z visoko zmago pri povsem razglašenem Werderju (3:0). Vse tri zadetke je dosegel v drugem polčasu. Gostitelji so bili v prvem polčasu boljši, a niso našli poti do mreže. Neučinkovitost so drago plačali v nadaljevanju.

Barca in Sporting z mislimi že pri pomladi
Barcelona se je že uvrstila v osmino finala, kljub temu da je doma le remizirala proti Baslu (1:1). V 62. minuti je za 1:0 po dvojni podaji s Thierryjem Henryjem zadel Lionel Messi (tekmo je tako kot Samuel Eto'o in Xavi začel na klopi), Švicarji pa so prek Erena Derdiyoka izenačili 20 minut pozneje.

Med najboljših 16 je iz skupine C s tretjo zmago napredoval tudi Sporting iz Lizbone. Portugalci so bili boljši od Šahtarja z 1:0. V 73. minuti se je med strelce vpisal rezervist Derlei, ki je na igrišče vstopil le štiri minute prej.