Ivica Olić je dosegel prvi zadetek za Bayern. Foto: Reuters
Mario Gomez
Mario Gomez se je veselil zaman. Foto: Reuters
Wilfried Sanou
Wilfried Sanou je najprej osmešil vratarja Jensa Lehmanna s 45 metrov, nato pa poskrbel še za akrobatski vložek na zelenici stadiona Gottlieb Daimler. Foto: EPA
Edin Džeko
Edin Džeko je odločil derbi v Gelsenkirchnu. Foto: EPA
Van Buyten odločil bavarski derbi

Opoldne se je začel velik pivski praznik v Münchnu, tri ure in pol pozneje pa so nogometaši Bayerna začeli pohod na tretjo zaporedno zmago, ki je najslabši začetek v zgodovini kluba že potisnila v ozadje. Gostitelji so vseskozi pritiskali proti vratom Nürnberga, še posebej nevarno pa je bilo v drugem delu, ko je vstopil Franck Ribery.

V 31. minuti je prvič završalo na polni Allianz Areni, ko je Mario Gomez po podaji izjemnega Thomasa Müllerja zadel prečko, žoga pa se je odbila na golovo črto. Sodnik Florian Mayer kljub protestom upravičeno ni priznal zadetka.

Nürnberg izkoristil edino priložnost
Pritisk na začetku nadaljevanja je bil silovit, gostje sploh niso prišli čez sredino. V 55. minuti je Müller v padcu potisnil žogo do Ivice Olića, ki je z levico matiral vratarja Rafaela Schäferja. Arjen Robben je pet minut pozneje s strelom od daleč za las zgrešil. Prav nič ni kazalo na zadetek Nürnberga, v 74. minuti pa je Ilkay Gündogan z lepo podajo prelisičil celotno obrambo Bayerna, rezervist Eric Maxim Choupo-Moting pa je zanesljivo ugnal Hansa Jörga Butta. Sledili so novi napadi gostiteljev, ki jim je voda že pošteno tekla v grlo, novega remija si nikakor niso smeli privoščiti. Vratar Schäfer je bil vedno na pravem mestu, v 82. minuti pa je Robben z desne strani podal v sredino, kjer je visoki van Buyten z glavo le zagotovil tri točke.

Köln zbežal z dna
Stuttgart je doma presenetljivo klonil s Kölnom (0:2), ki je končno prišel do prve letošnje zmage. V 25. minuti je branilec Christian Träsch začetniško izgubil žogo pred svojimi vrati, z leve strani je pred gol podal Fabrice Ehret. Vratar gostiteljev Jens Lehmann je bil slabo postavljen, Sebastian Freis pa ga je z glavo zlahka ukanil. Stuttgart je jalovo pritiskal, minuto pred koncem je tudi Lehmann šel proti sredini, vendar mu je žogo odvzel Manasseh Ishiaku. S 45 metrov je napadalec Wilfried Sanou poslal žogo v nebranjeno mrežo.

Džeko jo je zagodel nekdanjemu trenerju
Felix Magath je maja z Wolfsburgom osvojil naslov nemškega prvaka, potem pa je odšel v Gelsenkirchen. V petek zvečer je proti nekdanjim varovancem doživel grenak poraz na domači Veltins Areni (1:2). Tekmo je z dvema zadetkoma odločil Edin Džeko.