Veselje Salomona Rondona, ki je dosegel 42. gol za reprezentanco, s tem pa je tudi najboljši strelec v zgodovini Venezuele. Foto: Reuters

Edini gol na tekmi v Los Angelesu je dosegel Salomon Rondon, ki je v 57. minuti zadel z bele točke. Mehičani so imeli veliko priložnost za izenačenje tik pred koncem, vendar je Arbelin Pineda v 87. minuti zapravil enajstmetrovko, potem ko je bil na mestu vratar Rafael Romo. Mehičani ohranjajo možnosti za napredovanje, vendar bodo morali premagati Ekvador na zadnji tekmi v nedeljo.

Razplet tekme med Venezuelo in Mehiko je pomenil, da je Jamajka po porazu z Ekvadorjem že ostala brez možnosti za četrtfinale. Ekvador je v Las Vegasu po uvodnem porazu za ohranitev upov nujno potreboval zmago, do nje so mu pomagali tudi Jamajčani po avtogolu Kaseyja Palmerja v uvodu tekme. Nato je Kendry Paez v sodnikovem dodatku prvega polčasa izkoristil enajstmetrovko, nekaj upov za Jamajko je zbudil Michail Antonio, ki je znižal na 1:2, a je nato Alan Minda v sodnikovem dodatku dokončno potrdil ekvadorsko zmago.

V sredo si je prva napredovanje v četrtfinale zagotovila Argentina, ki brani naslov.