Po 17 mesecih kemoterapij mu je uspelo. Zbolel je za rakom na trebušni slinavki, s katerim se bori že od leta 2017. Decembra je končal kemoterapije, ki so potekale v dveh ciklih. Že leta 2017 je Vialliju uspelo umiriti bolezen, a se je nato vrnila.
"En cikel kemoterapije je trajal osem mesecev, drugi pa devet. Bilo je zelo težko, čeprav sem psihično in fizično močan. Zdaj so testi pokazali, da sem ozdravel. Znova se lahko pogledam v ogledalo in vidim, da mi dlake rastejo. Ni mi treba več risati obrvi s svinčnikom," je v pogovoru za La Repubblico povedal 55-letnik, ki je bil strah in trepet vratarjev tekmecev.
Vialli se zaveda, da je bila to prav posebna zmaga: "To ni bil boj, ampak potovanje. Seveda nihče ne želi zboleti, ampak zgodilo se je. Zdaj poskušam maksimalno unovčiti vse, kar ponuja življenje. Zdaj vem, kdo sem in kaj želim še postati."
Kriza bo pustila čustvene, moralne in gospodarske posledice
V Italiji vladajo izredne razmere. Novi koronavirus je pustil velike posledice. "Vsak dan mislim na ljudi, ki so jih pripeljali v bolnišnico in bodo umrli sami. Množični pogrebi brez spremstva svojcev – to je res grozno. Ta kriza bo pustila velike posledice v Italiji, čustvene, moralne in gospodarske."
Napovedal tekmo azzurrov proti zdravnikom in medicinskim sestram
"Res bo lepo, ko se bo znova vrnil nogomet in šport nasploh. To nam bo pomagalo, da se vrnemo v normalno življenje. Upam, da bomo tudi v prihodnosti tako solidarni. Še naprej je treba podpirati zdravstvene delavce, ki so se zares izkazali v teh težkih dneh. Ko bo ta groza minila, bo Italija igrala v Bergamu proti našim zdravnikom in medicinskim sestram. To bo res sijajen dan," je še dodal Vialli, ki je zdaj svetovalec selektorja Mancinija.
Junak finala v Göteborgu
Med letoma 1980 in 1984 se je Vialli dokazal pri Cremoneseju, potem pa je sledilo zlato obdobje pri Sampdorii. V finalu Pokala pokalnih zmagovalcev 9. maja 1990 je dosegel oba zadetka v podaljšku za zmago nad Anderlechtom z 2:0 v Göteborgu. Srečko Katanec je na tej tekmi igral do 92. minute in se seveda nato s soigralci veselil zgodovinskega uspeha.
"Scudetto" prav poseben uspeh
Sampdoria, ki je trikrat osvojila italijanski pokal (1985, 1988 in 1989), je vrhunec doživela v sezoni 1990/91, ko je edinkrat do zdaj osvojila naslov italijanskega prvaka. Roberto Mancini in Vialli sta bila neustavljiva. Klicali so ju kar dvojčka za gole – "I Gemelli del Gol". Vialli je bil v šampionski sezoni z 19 zadetki najboljši strelec Serie A. Takrat je bil Milan z nizozemsko trojico (Marco van Basten-Ruud Gullit-Frank Rijkaard) razred zase in "scudetto" je bil za Sampdorio zares zunajserijski uspeh.
Koeman preprečil pohod na vrh Evrope
Tudi evropski naslov je bil zelo blizu. 20. maja 1992 je bila Barcelona boljša po podaljšku z 1:0. Edini zadetek na Wembleyju je dosegel Ronald Koeman v 112. minuti s prostega strela. Vialli je igral do 100. minute, Katanec pa je bil na zelenici vseh 120 minut.
V Rimu dvignil pokal "z velikimi ušesi"
Poleti 1992 je za takratno rekordno vsoto 15 milijonov ameriških dolarjev prestopil k Juventusu. Postal je kapetan stare dame, ki je 22. maja 1996 v Rimu osvojila evropski naslov. V finalu je Juventus ugnal Ajax s 5:3 po streljanju enajstmetrovk, potem ko se je tekma po 90 in 120 minutah končala z 1:1.
Preizkusil se je tudi v tujini. Med letoma 1996 in 1999 je igral za Chelsea, kjer je bil dve leti tudi igralec-trener, kar pa se ni izkazalo za dobro potezo.
Bron na domačem mundialu
Za Italijo je med letoma 1985 in 1992 odigral 59 tekem in dosegel 16 golov. Vrhunec je bil nastop na domačem svetovnem prvenstvu leta 1990, kjer pa so azzurri osvojili le bron po polfinalnem porazu proti Argentini po streljanju enajstmetrovk.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje