Domagoj Vida (levo) je bil veliki junak na Maksimiru. Foto: EPA

Prva tekma v Bolgariji se je končala z 1:1. Dinamo je bil že v popolnoma izgubljenem položaju. Nemški sodnik Felix Zwayer je podaljšal tekmo za pet minut, a so gostje preveč zavlačevali. V zadnji akciji na tekmi je po podaji rezervista Mehmeda Alispahića z desne strani s petih metrov z glavo zadel Vida in poskrbel za popolno evforijo na Maksimiru.
Sledi neugodni Šerif
Dinamo se bo v tretjem predkrogu srečal s Šerifom iz Tiraspola. Moldavci so pred dvema letoma izločili Dinamo v 3. predkrogu Lige prvakov po streljanju enajstmetrovk na Maksimiru.

Sporen gol Marcelinha
V 12. minuti je kapetan Emil Gargorov zadel z glavo po podaji iz prostega strela z desne strani. V 33. minuti je Ante Rukavina izenačil z glavo. Tri minute zatem je Marcelinho da Costa zaustavil žogo z roko in dosegel gol iz gneče, sodniki so zadetek priznali (1:2).

Marcelinho je v 57. minuti prejel drugi rumeni karton in začel se je popoln napad Dinama. Tri minute zatem je sijajni Rukavina z levico izenačil na 2:2. Vse je že kazalo na napredovanje Bolgarov, ko je v 98. minuti zadel Vida.

Liga prvakov, 2. predkrog, povratne tekme:
DINAMO ZAGREB
- Ludogorec (BLG) 3:2 (1:2) 1:1
Rukavina 33., 60., Vida 98.; Gargorov 12., da Costa 36.
RK: da Costa 57./Ludogorec

Dinamo Zagreb: Kelava, Ibanez (46./Alispahić), Tonel, Vrsaljko, Vida, Calello (61./Čop), Kovačić, Sammir, Badelj, Beqiraj (72./Peko), Rukavina.

Ludogorec: Golubović, Barthe, Džakov, Minev, Guldan, Junior Caicara, Genčev, Ivanov (88./Moti), Stojanov (74./Guella), Marcelinho, Gargorov (77./Bakalov).

Sodnik: Felix Zwayer (Nemčija)

HELSINGBORG - New Saints (WAL) 3:0 0:0

SLASK VROCLAV -
Budućnost 0:1 2:0
Vukčević 15.
Rok Elsner je igral vso tekmo, Dalibor Stevanović (oba Slask) pa je sedel na klopi.

Vardar - BATE BORISOV (BLR) 0:0 2:3

Linfield - LIMASSOL 0:0 0:3