Valter Birsa je v 59. ligaškem nastopu za Sochaux dosegel sedmi zadetek. Foto: EPA
Mickael Pagis
Mickael Pagis je bil veliki junak Rennesa. Foto: Reuters
Mamadou Niang
Mamadou Niang je zadel v 60. minuti in razbremenil trenerja Erica Geretsa. Foto: Reuters

Primorec na začasnem delu na vzhodu Francije se je na začetku tretje sezone v Franciji znašel na stranskem tiru, saj je s klopi dobival le drobce nekdanje minutaže. Tokrat je v 8. krogu šestič zaigral za Sochaux, v igro je vstopil v 67. minuti. Že štiri minute pozneje je slovenski reprezentant in nekdanji napadalec Gorice z nenadnim udarcem z dvajsetih metrov izenačil izid (1:1). Birsova levica je presenetila vratarja Nice Letizija, ki ni pričakoval strela.

Jokič od prve do zadnje minute
Do konca so bili gostje celo bliže uspehu, a domača obramba je zdržala nalete. Drugi slovenski reprezentant Bojan Jokič je po napovedih odigral vseh 90 minut na Azurni obali, kar bo zagotovo razveselilo selektorja Matjaža Keka.

Pagis potopil Lyon
Na nedeljski tekmi je Rennes kar s 3:0 premagal vodilni Lyon in mu zadal prvi poraz. Vse tri zadetke je dosegel Mickael Pagis. Prvič je zadel v 17. minuti po odlični podaji Mousse Sowa. V drugem polčasu ga je najprej lepo zaposlil Olivier Thomert, končni izid pa je postavil kar sam - z izjemnim volejem s 25 metrov, po katerem je žoga pristala v zgornjem kotu gostujočih vrat.

Toulouse presenečenje prvenstva
je s strelom z glavo prinesel Marseillu prvo zmago po petih tednih. Z 2:1 je na Velodromu klonil Caen. OM se je prebil na tretje mesto, saj še naprej preseneča Toulouse, ki je z zadetkom Andre-Pierra Gignaca premagal Auxerre in celo skočil na drugo mesto.