Rudar se veseli težko prigarane zmage z 1:0. Foto: Marko Madžarac
V 56. minuti je Sebastijana Cimerotiča zamenjal Agim Ibraimi. Foto: MMC RTV SLO
Etien Velikonja je bil tokrat razigran. Foto: MMC RTV SLO
Gorica povozila Domžale
Rudar slavil, terenska premoč Olimpije
V slovenskem nogometu ni tako, kot bi moralo biti

Edini zadetek na tekmi v Ljubljani, na kateri je debitiral hrvaški napadalec Anto Pejić, ki je v 52. minuti dobil rdeč karton, je v 85. minuti prispeval Denis Grbić z indirektnega prostega strela. Rudar bi lahko povedel že nekajkrat prej, a je bil Jan Oblak vedno na mestu ali pa je žoga zadela vratnico. Tako se je zgodilo v 79. minuti, ko je lepo podal Nik Omladič, z glavo pa je bil neuspešen Damjan Trifković.

Olimpija boljša do izključitve Pejića
Olimpija je bila sicer do izključitve hrvaškega napadalca učinkovitejša, imela je terensko premoč, zaradi česar je bilo tudi nekaj nevarnih priložnosti. V 36. minuti je vratar Rudarja Boban Savić najprej ubranil strel Sebastjana Cimerotiča, v isti akciji sta poskusila še Pejić, ki je zadel velenjskega vratarja, in Enes Rujović, ki je streljal čez gol.

Gol v 45. minuti rešil Salkič
Gostje bi lahko povedli tik pred koncem prvega polčasa, saj se je Mirza Mešić sam znašel pred 16-letnim vratarjem, ga že premagal, žogo pa je tik pred črto odbil Erik Salkič. Po prihodu iz garderob je pri Velenjčanih zaigral tudi mladi Nik Omladič, ki je že pet minut pozneje lepo poskusil iz kazenskega prostora, a se je znova izkazal Oblak.

V 56. minuti je Brane Oblak na igrišče namesto Sebastijana Cimerotiča poslal Agima Ibraimija, zaradi poškodbe ni mogel zaigrati Bonifacio, Muamer Vugdalić in Željko Mitraković pa sta tekmo spremljala s klopi.

Trije zadetki v treh minutah
Slab prvi polčas v Domžalah, kjer se je zbralo 450 gledalcev, ni obetal veliko, a se je vseeno odprlo v zadnjem delu tekme. V 67. minuti je z desne v kazenski prostor podal Goran Cvijanović, tam pa je Milan Osterc žogo pametno prepustil Etienu Velikonji, ki je dosegel prvi letošnji zadetek.

Evrogol Teinovića
Že v naslednjem napadu so Domžalčani izenačili, od daleč je presenetil Dalibor Teinović, ki je z lepim stralom zasluženo ugnal vratarja Vasjo Simčiča. V 70. minuti je napako v obrambi storil Luka Elsner, žogo je pobral Goran Galešić, ki se je sam znašel pred domžalskim vratarjem in brez težav zadel. Kmalu bi se ponovila zgodba iz 68. minute, saj so bili gostitelji nevarni iz prostega strela.

Gorica v zaključku premočna
Danijel Rakušček je v 84. minuti prodrl po levi strani in podal pred vrata, kjer se je sam znašel Milan Osterc. Vratar Darko Brljak je bil brez moči, kot je bil tudi tri minute pozneje, ko je drugi zadetek dosegel Velikonja. Slednji je za visokih 4:1 zadel z roba kazenskega prostora.