Še zadnji napotki Joseja Mourinha pred vstopom na igrišče. Foto: RAI
Rene Krhin
186 cm visoki Rene Krhin v Interju igra od svojega 16 leta, ko se je v Milano preselil iz Maribora. Foto: RAI
Diego Milito
Diego Milito je v 88. minuti zatrl zadnje upe Parme, da bi domov odnesla vsaj točko. Foto: Reuters
Rene Krhin
Krhin v sredo ni dočakal nastopa v dresu Slovenije na tekmi proti Poljski, je pa dobil priložnost štiri dni pozneje na San Siru, kjer se je zbralo približno 45.000 gledalcev. Foto: MMC RTV SLO
Jose Mourinho
Jose Mourinho v prvem polčasu ni mogel biti zadovoljen s predstavo svojih fantov. Foto: Reuters
Samuel Eto'o
Bo Samuel Eto'o zadel tudi v sredo proti Barceloni? Foto: Reuters
Jose Martin Caceres
Urugvajski branilec Jose Martin Caceres je poleti zapustil Barcelono, ker ni zadovoljil Pepa Guardiole. Pri Juventusu se mu najbrž obetajo boljši časi. Foto: Reuters

Nogometaš iz Jakobskega Dola je v 88. minuti začel akcijo Interja na sredini igrišča, ko si je priboril žogo in jo podal na desno stran Mariu Balotelliju, ta pa je v kazenskem prostoru našel Diega Milita, ki je z nartom lepo poslal žogo mimo vratarja Antonia Miranteja.

Bolje kot tako, se ne bi moglo razplesti ...
Krhin se je po tekmi znašel tudi pred mikrofonom italijanske javne televizije RAI (video si oglejte spodaj). "Rene Krhin, ki je dopolnil šele 19 let, je debitiral v Serie A. Sanje so se uresničile, kajne?" je velikega upa slovenskega nogometa vprašal novinar. "Da, vse življenje sem delal za to. To so res sanje. Rad bi se zahvalil trenerju, ki je fantastičen, moji družini in celotnemu osebju Interja. Vsi so čudoviti. To je res poseben dan zame," je odgovoril Krhin in se le nasmehnil ob še eni "hvalnici" italijanskih novinarjev: "Rekli smo že, ima šele 19 let. Igra za slovensko reprezentanco in se je izkazal pri akciji za drugi gol Interja. Bolje kot tako, se ne bi moglo razplesti ..."

Mojstrovina Eto'oja
Inter se je v prvem polčasu mučil in ni znal prebiti gostujoče obrambe. Še najlepšo priložnost je imel v 11. minuti Wesley Sneijder (prav njega je zamenjal Krhin; glej drugi video spodaj), vendar se je Mirante izkazal z lepo obrambo. Z vstopom Balotellija na zelenico ob začetku drugega polčasa je postala Interjeva igra nekoliko boljša. V 71. minuti je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora domače navijače končno razveselil Samuel Eto'o.

Kamerunec je meril v levi zgornji kot Parminih vrat in "naravnal merilne naprave" za sredin veliki obračun v Ligi prvakov, ko na San Siro prihaja njegov nekdanji klub Barcelona. Krhinov nastop dobi še večjo težo, če vemo, da so od najboljših pri Interju manjkali le Dejan Stanković, Cristian Chivu (oba vročina) in poškodovani Esteban Cambiasso.

Milan znova slab
Potem ko so varovanci Joseja Mourinha pred dvema tednoma ponižali Milan kar s 4:0, se rdeče-črni niso najbolje znašli tudi na gostovanju v Livornu. Slaba tekma se je končala brez zadetkov, še najbližje golu je bil Andrea Pirlo, ki je s prostega strela nastreljal prečko.

Diegova poškodba ni preprečila tretje zmage
Na vrhu lestvice so s popolnim izkupičkom 9 točk Genoa, Juventus in Sampdoria. Stara dama je po Romi na kolena spravila še drugo rimsko ekipo, Lazio. Na Olimpicu je bilo v soboto zvečer 0:2. Ob koncu prvega polčasa je moral igrišče zaradi poškodbe zapustiti Diego (ne gre za nič hujšega), mrežo pa sta v 72. in 90. minuti zatresla novinec Caceres (posojen je iz Barcelone) in David Trezeguet.

Sampdoria je slavila pri Atalanti z 1:0, čeprav je večji del drugega polčasa igrala z igralcem manj. Gostitelji so ob koncu dvakrat zadeli okvir vrat. Genoa je bila na nedeljskem večernem srečanju boljša od Napolija s 4:1.