Lionel Messi je osmešil obrambo nasprotnika. Foto: EPA
Messi posnemal Maradono

Skoraj na las podoben tistemu, ki ga je slavni Maradona zabil Angležem leta 1986 v polfinalu svetovnega prvenstva v Mehiki in ki velja za enega najlepših golov vseh časov.

Prizorišče je bil tokrat sloviti Camp Nou. Prva tekma polfinala španskega pokala. Nasprotnik Getafe. 29. minuta. 19-letnik je dobil žogo na svoji polovici, v silovitem šprintu nizal nasprotne igralce kot za stavo in po 11-sekundnem slalomu položil na hrbet še vratarja. Fantastično! "Delo umetnika," ni mogel skriti navdušenja tudi vedno zadržani trener Frank Rijkaard. Spodaj si lahko ogledate oba zadetka.

Barcelona je tekmo dobila s 5:2. Messi je podal tudi Xaviju , ki je zadel v 18. minuti, izjemno predstavo pa zaokrožil s svojim drugim golom ob koncu polčasa. Varovanci Bernda Schusterja, ki bo prihodnjo sezono prevzel Real Madrid, so na začetku drugega dela znižali na 3:2, veliko prednost Kataloncem pa sta pred povratnim srečanjem priigrala Eidur Gudjohnsen in Samuel Eto'o.