Milivoje Novakovič je znova poskrbel za navdušenje na domači klopi. Foto: EPA
Miroslav Klose
Bo Bayernu v prvenstvu le steklo? Foto: EPA
Zidan in Hummels
Razburljivo srečanje sta odigrala Werder in Borussia Dortmund (3:3). Dva gola sta padla v zadnji minuti. Na sliki veselje Zidana in Hummelsa. Foto: EPA
Trochowski zadržal Hamburg na vrhu

Odločitev je padla v 39. minuti, ko je Pierre Wome z desne strani poslal predložek v sredino kazenskega prostora, kjer je Milivoje Novakovič, "pozabljen" od vseh, z glavo premagal Gerharda Tremmla. Prašnikar je že v 29. minuti ostal brez pordelega makedonskega reprezentanta Igorja Mitreskega, tako da se je bil v nadaljevanju prisiljen braniti.

Nova zapravil drugi gol
Zmaga Kölna je popolnoma zaslužena, o čemer govori tudi statistika. Posest žoge 72:28, streli na gol 26:6 in koti 9:2. Vmes je enkrat dobro sprožil tudi Mišo Brečko, ki je igral vso tekmo, v 2. polčasu pa je "Nova" iz bližine zgrešil nemogoče in namesto mreže stresel le prečko.

Konec Bayernove krize?
Bayern je po več kot mesecu dni le prišel do treh točk. V Karlsruheju je bil mož odločitve Miroslav Klose, ki je v 86. minuti v mrežo poslal žogo po predložku Massima Odda. Bavarci so imeli izrazito terensko premoč (60:40).

Hoffenheim napolnil mrežo Hannovra
Novinec Hoffenheim ne popušča. Tokrat je kar s 5:2 slavil v Hannovru, potem ko je še v 69. minuti izgubljal z 2:1. Znova se je izkazal bosanski nogometaš Vedad Ibišević, ki je zabil dva gola. S skupno devetimi je na vrhu Bundeslige.

HSV še vedno na vrhu
V nedeljskem derbiju sta se Hamburger SV in Schalke razšla z neodločenim izidom (1:1). Junak zmage "elfa" nad Walesom Piotr Trochowski je zadel po pol ure igre, podal je David Jarolim. Izenačil je branilec Benedikt Höwedes z glavo na začetku nadaljevanja.