Lukas Podolski in Milivoje Novaković sta bila v Leverkusnu neustavljiva. Foto: EPA
Tim Wiese
Tim Wiese je zapustil zelenico že po 17 minutah. Foto: EPA
Ryan Babel
Ryan Babel je z natančnim strelom s 25 metrov načel mrežo Wolfsburga. Foto: EPA

V prvem polčasu so bili gostitelji precej boljši. V predzadnji minuti prvega polčasa je Podolski na levi strani kazenskega prostora izjemno preigral Omerja Topraka, nato pa brez pogleda podal pred vrata, kjer je Novaković s petih metrov le še podstavil desnico in zatresel prazno mrežo.

Na začetku nadaljevanju je razigrani "Poldi" na desni strani opazil Novakovića, ki je v kazenskem prostoru podal za hrbet Topraka, žoga je znova prišla do Podolskega, ki je z volejem z levico povišal na 0:2. V 52. minuti je trener "lekarnarjev" Robin Dutt v igro poslal Sidneyja Sama in Steffana Kiesslinga, na klop sta morala Michael Ballack in Eren Derdiyok. Le dve minuti zatem pa nov šok za gostitelje. "Nova" je znova lepo zaposlil "Poldija", ki je s 14 metrov z levico zadel desni spodnji kot. V 70. minuti je Bayer znižal, strel Hanna Balitscha z glavo je Michael Rensing še uspel odbiti, pritekel je Simon Rolfes in vlil gostiteljem nekaj upanja.

V sodnikovem podaljšku je Andre Schürrle grobo podrl Christiana Eichnerja in si prislužil rdeči karton. Piko na i sijajni predstavi Kölna je postavil Mato Jajalo, pred tem sta kombinirala Podolski in Novaković.
Bremenčani do dragocene točke z deseterico
Werder je prišel do točke v Nürnbergu, 73 minut so varovanci Thomasa Schaafa igrali le z deseterico. Vratar Tim Wiese je bil v 17. minuti izključen, potem ko je zunaj kazenskega prostora podrl napadalca Christiana Eiglerja. Na dno je prikovan Hamburger SV, ki je doma izgubil z Borussio iz Mönchengladbacha (0:1). Trenerju Michaelu Oenningu se pošteno trese stolček.

6. krog:
BAYER (L) - KÖLN 1:4 (0:1)
Rolfes 70.; Novaković 44., Podolski 47., 54., Jajalo 93.
RK: Schürrle 91./Bayer
Novaković je igral vso tekmo, podal je za ostale tri gole. Brečka zaradi rdečega kartona ni bilo v postavi.

HAMBURGER SV - BORUSSIA (M) 0:1 (0:0)