Dejan Stanković je že pet let pri Interju, vendar tako spektakularnega zadetka verjetno še ni dosegel. Foto: EPA
Ciro Ferrara
Trener Juventusa Ciro Ferrara ne more biti zadovoljen z igro svojih varovancev. Zlasti skrbijo predstave organizatorja igre Diega. Foto: Reuters
Pato
Trenutek odločitve na San Siru: Pato strelja za 2:1. Foto: EPA

Po izjemni zmagi z 0:5 v Genovi je bil Portugalec precej osoren do novinarjev: "Vi radi govorite o posameznih igralcih, jaz pa o ekipi. Zmagali smo, to je pomembno. Dobili smo tri točke, gremo domov. Teh 5:0 bi rade volje zamenjal za pet zmag z 1:0." Spomnimo, da je Mourinho, ko je junija 2008 prišel v milanski klub, takoj kritiziral Stankovićevo formo.

Napad zatrašujoč tudi brez Eto'oja in Milita
Inter je po visoki zmagi in remiju Juventusa proti Fiorentini še večji favorit, da petič zapored osvoji Scudetto. Na vročem gostovanju očitno ni pogrešal vodilna napadalca Samuela Eto'oja in Diega Milita. Zadeli so Esteban Cambiasso, Mario Balotelli, Stanković, Patrick Vieira in Maicon 71. Reneja Krhina ni bilo v postavi.

Stanković "prebral" Amelia
Stanković je nepozaben zadetek dosegel tik pred polčasom. Vrata Genoe Marco Amelia je slabo posredoval, žoga je letela proti srbskemu nogometašu, ki je z volejem presenetil vse: "Postavil sem se bolj na desno. Mislil sem si, da bo Amelia morda zgrešil in res!" Ko so Stankovića vprašali, s kakšno oceno od 1 do 10 bi ocenil gol, je bil skromen: "Ne vem, novinarji ste za to pristojni!"

Juve petič zapored brez zmage
Juventus in Fiorentina sta se v Torinu razšla z 1:1. Povedli so gostje - podajo Stevana Jovetića je izkoristil Juan Manuel Vargas. Stari dami je točko prinesel napadalec Amauri, ki je dosegel svoj prvi zadetek po februarju. Omenimo še, da je sodnik zaradi prekrška razveljavil gol fiorentininega igralca Vargasa. Samir Handanovič je z Udinesejem doživel poraz na domačem igrišču. Atalanta ga je ugnala s 3:1, 'Sarma' pa je branil vseh 90 minut.

Pato potopil Romino barko
Milan je v derbiju, ki glede na stanje na lestvici to ni, z 2:1 premagal Romo. Gostje so povedli že v 3. minuti, ko je Jeremy Menez, zamenjava za poškodovanega Francesca Tottija, izkoristil katastrofalno napako Thiaga Silve in matiral Donija. Domačim je pri izenačenju pomagal sodnik Roberto Rossetti, saj je v 56. minuti teatralen padec Alessandra Neste po posredovanju Nicolasa Burdissa označil za najstrožjo kazen. Strel z bele točke je uspešno izvedel Ronaldinho. Isti igralec je v 67. minuti z izjemno diagonalno podajo našel rojaka Pata, ki je žogo sprejel s prsmi, obšel Donija in postavil izid tekme. V 81. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Massimo Ambrosini, a so modro-črni ubranili prednost.