Marko Šuler je zatresel mrežo Levskega, a to ni bilo dovolj niti za točko Genta. Foto: EPA
Artjoms Rudnevs
Artjoms Rudnevs je v Torinu dosegel tri gole, v zadnji minuti je Poljakom zagotovil veliko točko. Foto: EPA
Prvi gol Šulerja v evropskih pokalih

Pri Gentu sta bila tokrat v kadru dva Slovenca, manjkal je Matija Škarabot. V prvi postavi sta začela reprezentanta Zlatan Ljubijankič in Šuler, ki je v 48. minuti po kotu v gneči pred vrati tudi zadel za belgijsko vodstvo z 2:1, a sta za preobrat in zmago Bolgarov poskrbela Garra Dembele in Serginho Greene. Miral Samardžič je prav tako doživel poraz, za Šerif je odigral vso tekmo v Alkmaarju, AZ pa je slavil z 2:1. Nekdanji igralec Maribora je prejel rumeni karton.
Branilci naslova na kolenih
Juventus se je po zaostanku z 0:2 vrnil in celo povedel s 3:2, a v sodnikovem podaljšku je Artjoms Rudnevs s svojim tretjim zadetkom na tekmi priigral točko Poljakom. Presenetljivo je izgubil tudi madridski Atletico, Aris je bil boljši z 1:0. Branilce naslova je pokopal Španec Javito z levico po uri igre, to je bila že 22. zaporedna zmaga Arisa doma v evropskih pokalih.
Palermo, katerega člana sta Josip Iličič in Armin Bačinovič (a nimata pravice nastopa), pa je klonil v Pragi proti Sparti z 2:3. Prvi favorit tekmovanja Manchester City je bil uspešen v Salzburgu (0:2), zadela sta David Silva in Jo.
Villarreal nemočen na Maksimiru
Zagrebški Dinamo je z 2:0 premagal Villarreal. V 18. minuti je Ante Rukavina po izjemni podaji Sammirja prišel sam pred vratarja Diega Lopeza in ga ukanil z natančnim strelom ob vratnici. Gostitelji so navdušili 20.000 gledalcev na Maksimiru, trener Vahid Halilhodžić jih je popolnoma preporodil. "Rumena podmornica" ni imela pravih idej, v 74. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Marcos Senna. Zmago modrih je potrdil igralec tekme Sammir po podaji Mathiasa Chaga deset minut pred koncem.
Liverpool vodil že po 27 sekundah
Vlogo favorita je upravičil Liverpool, ki je bil s 4:1 boljši od Steaue. Rdeči z Anfielda so srečanje začeli odlično, že po 27 sekundah tekme je Joe Cole branilca Romunov prisilil v napako in žogo ob daljši vratnici hladnokrvno poslal v mrežo. Dobrih 10 minut pozneje so gostje kot strela z jasnega izenačili. V enem izmed redkih napadov je Cristian Tanase prehitel domačo obrambo in mojstrsko premagal Joseja Reino. V 10. minuti nadaljevanja je gostitelje v vodstvo z bele točke znova povedel David Ngog, v 80. minuti je na 3:1 s pravo bombo povišal rezervist Lucas Leiva. Končnih 4:1 je s še drugim golom na tekmi postavil Ngog. Liverpool je tekmo odigral brez Fernanda Torresa, Stevena Gerrarda, Jamieja Carragherja in Glena Johnsona. Trener Roy Hodgson jim namenil počitek pred velikim nedeljskim derbijem z Manchester Unitedom na Old Traffordu.
Hat-trick Keržakova v Bruslju
Sevilla, ki je presenetljivo izpadla iz Lige prvakov proti Bragi, je doma izgubila proti Paris Saint Germainu z 0:1. Edini gol je dosegel Nene četrt ure pred koncem. Zenit iz St. Peterburga, ki je zmagal v Pokalu Eufa leta 2008, je v Bruslju nadigral Anderlecht s 3:1. Aleksander Keržakov je zabil vse tri gole za Ruse. Dortmundska Borussia je po vodstvu z 2:0 proti Karpatiju iz Lvova že zaostaja z 2:3, v zadnjih minutah pa prišla do novega preobrata in polnega izkupička. Odločilni zadetek je v 92. minuti dosegel 18-letni vezist Mario Götze.