Namesto kaznovanega Marcosa Tavaresa je kapetanski trak Maribora nosil Elvedin Džinič, ki je zakrivil zadnjo 11-metrovko na tekmi. Foto: MMC RTV SLO
Drava
Ogu je dokončal podvig Drave v Velenju. Foto: Marko Madžarac
Dalibor Radujko
24-letni vezist Dalibor Radujko je zabil svoj že šesti prvenstveni gol, s čimer je drugi najučinkovitejši igralec Kopra. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Joao Gabriel Da Silva
Joao Gabriel Da Silva bo še nekaj dni razmišljal o Igorju Neneziču in zakletih koprskih vratih. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Maribor znova brez zmage doma
Visoka zmaga Drave v Velenju
Goričani slavili po treh mesecih
Delitev točk v Lendavi
Koper nerešljiva uganka za Olimpijo

"Kanarčki", ki jim je tri točke prinesel Dalibor Radujko, imajo znova šest točk prednosti (35 točk) pred "knapi" (29), medtem ko se okoli tretjega mesta gnetejo "zmaji" (23), "vijoličasti" (23) in "grofi" (22).

Šah-mat oz. Dodlek-Jelič
Po 40. minutah igre je padel prvi gol v Mariboru. Timotej Dodlek je z desne strani poslal natančen predložek, Dragan Jelič pa je bil najspretnejši v kazenskem prostoru in s strelom z glavo dosegel že letošnji enajsti gol v prvenstvu.

V 15 minutah štirje goli
Celjani so na začetku 2. polčasa izenačil prek vprašljive enajstmetrovke, zanesljiv je bil Dario Biščan. Že dve minuti pozneje je Rene Mihelič z desne strani idealno zaposlil Dodleka, ki je dosegel prvi zadetek v dresu Maribora. Izid je drugič na tekmi poravnal Roman Bezjak, ki je izkoristil napako ožje mariborske napake. Glavni sodnik Damir Skomina je "vijoličastim" vrnil uslugo, ko je padec Jeliča označil za najstrožjo kazen. Mihelič je preudarno počakal, da je Mujčinovič izbral stran in še tretjič popeljal prvake v vodstvo.

Pridigar obranil točko
V 77. minuti je Skomina dosodil še tretjo enajstmetrovko, tokrat upravičeno, potem ko je Elvedin Džinič z vlečenjem za dres podrl Domagoja Dusparo. Na enak način kot Mihelič je strel izvedel Anej Lovrečič, Marko Pridigar pa se je prehitro vrgel v napačno smer. Dve minuti pred iztekom rednega dela se je Bezjaku ponudila priložnost za zmago gostov, a je Pridigar branil z nogo in preprečil tretji zaporedni poraz Maribora v Ljudskem vrtu.

Pušnik prehitro izkoristil vse menjave
Potem ko se sta se v prvem polčasu Ob jezeru tresla le okvirja vrat, je sledil dramatičen drugi polčas. Kapetan "knapov" Almir Sulejmanovič je v 50. minuti dobil neposredni rdeči karton, sledila je tretja menjava v domači vrsti, saj sta morala ob polčasu v slačilnici zaradi poškodb ostati vratar Boban Savić in branilec Aleš Jeseničnik.

Sledil je prvi letošnji gol Dorisa Kelenca, nato pa se je poškodoval še Fabjan Cipot in Rudar je do konca igral z le devetimi možmi. Številčno premoč sta v razmiku treh minut kronala Rok Kronaveter in Nigerijec Ogu ter prinesla Dravi prepotrebne točke.

Brazilec streljal in grešil
Na stadionu ŽAK-a v Ljubljani so gostitelji zapravili številne priložnosti, posebej je izstopal Joao Da Silva, ki je na tekmi imel pet nevarnih poskusov. V 31. minuti je Brazilec po kotu Sebastjana Cimerotiča že premagal Igorja Neneziča, a je zadetek na golovi črti preprečil Nebojša Kovačevič.

Radujko ponovil vajo izpred štirih tednov
Staro nogometno pravilo, kdor ga ne da, ga dobi, se je znova potrdilo v četrti minuti 2. polčasa. Amir Karič je z leve strani izvajal prosti strel, najvišji v kazenskem prostoru je bil Dalibor Radujko, ki je spretno z glavo ukanil Jana Oblaka. Naveza Karič-Radujko je skoraj identično akcijo izvedla že v 12. krogu, ko je Koper v Spodnji Šiški premagal Interblock (0:1).

Zmaji z le 16 igralci na tekmi
Najlepša priložnost za izenačenje se je ponudila Da Silvi, ki mu tudi v dveh zaporednih strelih ni uspelo matirati razpoloženega Neneziča. "Kanarčki" so tekmo odigrali brez kaznovanega Mirana Pavlina in Ivice Guberaca, medtem ko so "zmaji" na klopi imeli celo enega igralca premalo.

Kapetan potopil "kockarje"
Gledalci v goriškem Športnem parku so videli kar sedem golov in dva rdeča kartona. Prvi del je po zaslugi Venezuelca Andresa Paeza pripadel Interblocku (1:2). Medvedjo uslugo svojemu klubu je z izključitvijo naredil kapetan Matej Rapnik. Sledil je goriški preobrat, Cvijanovič, Djukič in Brečevič so zadeli za 4:2. Potem ko je moral predčasno pod prho tudi Vetrih, je Nejc Zadnikar v sodnikovem podaljšku prepolovil zaostanek in poskrbel za napeti zadnji teden.

Avtogol Cabana prinesel Domžalam točko
V Lendavi so gledalci v borih šestih minutah videli tri zadetke. Domžale so povedle prek Marka Drevenška, a sta Aleš Čeh in Konstantin Vassiljev hitro poskrbela za domači preobrat. Po nekaj zapravljenih priložnostih Nafte v drugem delu (Mujakovič in Miljkovič) je sledila kazen - branilec Stjepan Caban je predložek Saše Kovjenovića z glavo nespretno preusmeril v lastno mrežo. Do konca sta Luka Elsner in Mitja Zatkovič celo zamudila priložnost, da bi vse tri točke odpotovale v Domžale.