Marcos Tavares je dvakrat kronal terensko premoč (55:45) Štajercev. Foto: Marko Madžarac
Enes Rujovič
Enes Rujovič je zapečatil usodo kockarjev. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Domžalčani niso imeli težav z Dravo
Mariborčani pometli z Novogoričani
Ljubljanski derbi Olimpiji

Državni prvaki so pred tem doma slavili v 4. krogu, 8. avgusta, ko so z 1:0 premagali Olimpijo. Vijoličasti so tokrat povedli v 36. minuti. V hitrem protinapadu je po odlični podaji Janeza Aljančiča Armin Bačinovič ušel gostujoči obrambi, preigral še vratarja Dragana Žilića, nato podal na drugo vratnico, kjer je Marcos Tavares zatresel prazno mrežo. Kapetan vijoličastih je bil v glavni vlogi tudi v 51. minuti, ko je na daljši vratnici pritekel na podajo Reneja Miheliča in poslal žogo pod prečko. Odločitev o zmagovalcu je padla pet minut kasneje, ko je v kazenski prostor znova sijajno podal Mihelič, Vito Plut pa je z lobom spravil žogo čez Žilića. Nekaj upanja je gostom vlil Milan Osterc, čigar strel z glavo je Marko Ranilovič najprej ubranil, odbitek pa je Jagoda le uspel spraviti za njegov hrbet.

Olimpija se vzpenja na lestvici
Olimpija je v ljubljanskem derbiju z 2:0 premagala Interblock. Srečanje na razmočenem igrišču v Šiški se za zmaje ni začelo najbolje, saj je moral zaradi počene tetive že v 5. minuti iz igre Sebastijan Cimerotič. Odločitev o zmagovalcu je padla v 2. polčasu, v katerem je bila Olimpija boljši nasprotnik. Vratarja Matjaža Rozmana je v 61. minuti iz bližine matiral Da Silva. Malo kasneje bi lahko domači povedli z 2:0, a je veselje Bonifaciu preprečila prečka. V 77. minuti je Olimpiji le uspelo zabiti še drugi gol. Enes Rujovič je zadel z roba kazenskega prostora. Rujovič je bil v središču pozornosti tudi v 80. minuti, ko ga je zrušil Majcen in si prislužil rdeči karton, s čimer je bilo upov Interblocka konec. Zmaji so se z 10. zmago prebili na 2. mesto.

Domžale do polnega izkupička proti Dravi
Domžalčani so na domači zelenici prepričljivo odpravili Dravo (2:0). Mrežo gostov je v 15. minuti z roba kazenskega prostora načel Amer Krcič, izid tekme pa je v 59. minuti postavil Juninho, potem ko je zaključil akcijo Džengisa Čavuševiča in Krciča. Gostje, ki so po stavki znova nastopili z najmočnejšo postavo, niso pokazali veliko. Še najnevarnejša sta bila poskusa Roka Kronavetra in Gregorja Balažica.

Rudar poražen četrtič zapored
Kriza Rudarja se nadaljuje. Velenjčani so izgubili četrtič zapored. Tokrat jih je z 1:0 pokorila Nafta. Mož odločitve je bil Dalibor Volaš, ki se je v 24. minuti po prostem strelu Konstantina Vasiljeva najbolje znašel v gneči. Domači so bili najbližje izenačenju po poskusu Almira Sulejmanoviča, a so gostujoči branilci izbili žogo z golove črte. V drugem polčasu je Nafta prek Miljkoviča stresla vratnico.

Tekma med Luko Koper in CM Celjem je bila zaradi bolezni v koprskem moštvu preložena na 12. december.