Dalibor Volaš je z osmim in devetim prvenstvenim zadetkom popeljal vijoličaste do 15. prvenstvene zmage. Foto: Marko Madžarac
Veselje knapov
Boris Mijatovič je v navezi z Denisom Grbičem poskrbel za začasno znižanje izida v Ljudskem vrtu. Foto: Marko Madžarac
Nogometaši Drave so se z drugo zaporedno zmago le na točko približala devetemu Primorju, za osmim Koprom pa Ptujčani zaostajajo za tri točke. Foto: RTV SLO
Andraž Kirm (Domžale)
Andraž Kirm se je v 33. minuti po samostojnem prodoru sam znašel pred Stanislavom Kuzmo, a je vratar Nafte s pogumnim posredovanjem pod nogami Domžalčana preprečil zadetek. Foto: MMC RTV SLO
Damir Rob (Nafta)
Četa Damirja Roba je bila hit jeseni, zdaj pa se spomladi spopada z igralsko in rezultatsko krizo. Foto: MMC RTV SLO
Zadetki 29. kroga PrveLige

Po 29. krogu PrveLige Telekoma Slovenije imajo vijoličasti že devet točk prednosti pred drugouvrščenim Celjem, ki je na domačih tleh doživel nepričakovan poraz z zadnjo Dravo (1:3).

Školnik najprej podal, nato še zadel
Varovanci Darka Milaniča so začeli izredno poletno, že v 9. minuti je Marcos Tavares po podaji Zorana Pavloviča zadel vratnico. Po četrt ure je po levi strani prodrl Dejan Školnik, ki je lepo zaposlil Daliborja Volaša, ki je z osmih metrov narančno zadel za 1:0. Točno po pol ure igre je mladi hrvaški reprezentant podaji dodal še zadetek - tokrat je bil na robu Rudarjevega 16-m prostora najbolj priseben po odbiti žogi. Ob koncu so se prebudili tudi "knapi", najprej je dvakrat zagrozil Ozren Perić, po kotu pa je Aleš Jeseničnik zadel mariborsko prečko.

Rudarji pod vodstvom Marijana Pušnika so se hitro vrnili med "žive". V šesti minuti nadaljevanja je kot izvedel Denis Grbič, po zmedi in "biljardu" je izid znižal Boris Mijatovič. Po nekaj polpriložnostih gostov sta Školnik in Volaš v 74. minuti ponovila akcijo, po kateri je padel prvi zadetek na srečanju, tudi tokrat je bila Rudarjeva obramba matirana v dveh potezah.

Za konec brazilska mojstrovina
Piko na i je postavil Marcos Tavares šest minut pred koncem. Brazilski napadalec je s 40 metrov prodrl v pravcatem slalomu, obšel še vratarja Bobana Savića in potisnil žogo v mrežo za svoj 13. prvenstveni zadetek.

Ptujčani znova v igri za obstanek
Zadnja Drava je na Areni Petrol presenetila Mik Cm Celje (1:3). Ptujčane je v vodstvo v 13. minuti popeljal Sead Zilić, ki se je na 25 metrih nenadoma odločil za strel na vrata in presenetil Aleksandra Šeligo. Po pol ure igre je bilo že 0:2 za goste, po prodoru in strelu Dorisa Kelenca je žoga prišla do osamljenega Da Silve, ki mu ni bilo težko zadeti. Še pred odmorom je po kotu Sebastjana Gobca in gneči pred vrati Drave uspelo znižati Rokiju Štrausu.

V nadaljevanju ni bilo od domače ofenzive od nikoder, Drava pa je nizala nove priložnosti. V 56. minuti je še ne 18-letni Robert Kurež lepo našel samega Da Silvo, ki se je še drugič na podoben način vpisal med strelce. Šele po visokem zaostanku z 1:3 so grofi prišli do pobude, a je vratar Jozić uspešno krotil strele slabo razpoloženih domačih napadalcev.

V Gorici zablestel rezervist Galešič
V ponovitvi pokalnega obračuna je Gorica vrnila Koprčanom za sredin poraz. Mož odločitve je bil 20-letni Goran Galešić, ki je v 75. minuti z izjemnim udarcem pod prečko zaključil hiter napad vrtnic. Akcijo za edini zadetek za srečanju je začel Mladen Kovačevič, ki je našel Etiena Velikonja. Najboljši strelec državnega prvenstva je dobro zaposlil mladega rezervista, ki se je prelevil v junaka tekme.

Coronel iz voleja zatresele prečko
Kot prvi so na teren stopili nogometaši Nafte in Domžal, ki so se v lendavskem Športnem parku razšli brez zadetkov. Prvi polčas je pripadel gostiteljem, drugi pa gostom, ki bi lahko v 90. minuti prišli do vseh treh točk, a je prečka zaustavila izjemen volejudarec Paragvajca Diega Coronela z 20 metrov.

Sodnik spregledal gol?
Za razburjenje na tribunah je v 58. minuti poskrbel Stanislav Kuzma, ki je slabo ocenil let žoge po predložku Darka Zeca z nasprotne polovice igrišča. Žoga je preskočila slabo postavljenega Kuzmo in poletela proti praznim vratom, a jo je 32-letni vratar na sami golovi črti še uspel izbiti. Stranski sodnik, ki bi lahko potrdil ali ovrgel, ali je žoga v polnem obsegu prečkala črto, je bil vsaj 15 m za linijo golavta.

Interblock in Primorje se bosta pomerila šele v ponedeljek.