Marcos Tavares je bil junak tekme v Ljudskem vrtu. Foto: MMC RTV SLO
Dalibor Volaš
Dalibor Volaš je načel mrežo Nafte. Foto: MMC RTV SLO
Koprčanom v 2. polčasu kljub igralcu več ni uspelo streti gostov. Foto: MMC RTV SLO

Na prenovljenem Ljudskem vrtu je 3.500 gledalcev videlo odlično predstavo gostiteljev, ki so spomnili na zlate čase. V 20. minuti je Dejan Mezga podal v kazenski prostor, kjer se je Dalibor Volaš spretno otresel obrambnih igralcev in žogo z 12 metrov poslal v mrežo. Vodstvo Mariborčanov je povišal Marcos Tavares po napaki gostujoče obrambe. Volaš je prišel do žoge, jo poslal v sredino kazenskega prostora, kjer je najvišje skočil brazilski napadalec.

Nafta zadela le z bele točke
V 57. minuti je bila tekma odločena. Zoran Pavlovič je izvedel kot, Tavares pa je spet preskočil Naftine branilce in povišal na 3:0. Gostje so znižali po uri igre, ko je Pavlovič v svojem kazenskem prostoru igral z roko, z bele točke pa je bil zanesljiv Amel Mujakovič. V 67. minuti je Suad Filekovič najvišje skočil v kazenskem prostoru Lendavčanov in žogo vrnil Dejanu Školniku, ki je zadel desni spodnji kot vrat vratarja Stanislava Kuzme. Varovanci Darka Milaniča so se pobrali po porazu v Domžalah in napovedali, da so morda letos že sposobni osvojiti kakšno lovoriko.

Ajdovci do remija z deveterico
Primorje je v Celju prišlo do remija (2:2), potem ko je imelo celo dva igralca manj. Ajdovci so povedli prek Teinoviča, ki je v 3. minuti z diagonalnim strelom s 15 metrov zadel desni kot vrat Šelige. Domači so izenačili iz prve prave akcije. Po dvojni podaji z Dvorančičom je Neneziča matiral Bezjak, kar je njegov prvi zadetek v članski konkurenci. Na začetku 2. polčasa si je Panikvar zaradi grobega prekrška nad Bezjakom prislužil drugi rumeni karton. Številčno prednost so domači kronali že v 50. minuti, ko je Lovrečič z 20 metrov zadel levi zgornji kot Nenezičevih vrat. Po izključitvi Teinoviča (udarec s komolcem) je kazalo, da bodo 3 točke ostale doma, toda gostje se niso predali, kar se jim je obrestovalo v sodnikovem podaljšku, ko je napako domače obrambe kaznoval Selimi.

Rudar s točko iz Obale
Velenjčani so v Kopru povedli v 28. minuti, ko je Kraljevič z desne strani podal pred koprska vrata, kjer je bil najvišji v skoku Junuzovič. V sodnikovem podaljšku so domači pritisnili, v gneči je Mijatovič skušal izbiti žogo, a je zadel Handanagića, od katerega se je žoga odbila v vratnico. Sledil je prepir, v katerem je Kraljevič odrinil Božičiča, dobil še drugi rumeni karton in si prislužil pot v slačilnico.

V drugem polčasu so domači oblegali gostujoča vrata in v 75. minuti prišli do izenačenja. Potem ko je Savič ubranil strela Božičiča in Vitagliana, je do žoge prišel Nwankwo Točukvu in jo potisnil v mrežo. Do konca so sledile nevarne akcije Kopra, a se mreža Velenjčanov ni zatresla.