David Villa je dosegel edini zadetek na Camp Nouu. Foto: EPA
Tomaš Ujfaluši
Tomaš Ujfaluši (levo) se bo po grobem prekršku hladil dve tekmi. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo in Gonzalo Higuain
Objem Cristiana Ronalda in Gonzala Higuaina po drugem zadetku Reala. Foto: EPA

Španska nogometna zveza je Tomaša Ujfalušija, ki je v nedeljo poškodoval gleženj Lionela Messija, kaznovala z dvema tekmama prepovedi igranja. Disciplinska komisija je prekršek 32-letnega Čeha nad prvim zvezdnikom Barcelone označila za "nevarno igro" in ne za "brutalno igro". Zaradi tega mu je izrekla dokaj milo kazen, v nasprotnem primeru ne bi igral kar dvanajst tekem. Ujfaluši se je po grobem prekršku opravičil lani najboljšemu igralcu na svetu, Messi pa bi se lahko vrnil že prihodnji teden na tekmi Lige prvakov v Kazanu.
Villa mojstrsko izkoristil podajo Alvesa
Odsotnost Messija se je Barci v sredo zvečer zelo poznala, v prvem polčasu nikakor ni sestavila pravih akcij. Najlepšo priložnost je imel Andres Iniesta v 12. minuti, njegiv strel je vratar Ivan Cuellar odbil v kot. V 49. minuti je Dani Alves lepo poslal žogo v prazen prostor, David Villa pa je z diagonalnim strelom z desnico zadel malo mrežico.
Trije zadetki in trije rdeči kartoni
Real je v torek zvečer s 3:0 premagal Espanyol. Madridčani so povedli v 29. minuti, ko je Cristiano Ronaldo uspešno izvedel 11-metrovko. Sodnik je na belo točko pokazal, potem ko je po prostem strelu Ronalda v kazenskem prostoru z roko igral Luis Garcia.
Po uri igre sta morala predčasno pod prho Pepe pri gostiteljih (v kratkem času je prejel dva rumena kartona) in Ernesto Galan pri gostih (podrl je Ronalda). V 79. minuti je Ronaldo z desne strani lepo podal Gonzalu Higuainu, ta pa je povišal na 2:0. Argentinca je zamenjal Karim Benzema in v 88. minuti postavil končni izid po domiselni akciji večih igralcev. Tik pred koncem je bil izključen še en Espanyolov nogometaš, Juan Forlin.