Izbranke Damirja Roba naslednja preizkušnja čaka 16. septembra na Islandiji.

Slovenija je že v prvem polčasu upravičila vlogo favoritinje. Kaja Eržen je zadela v 2. in 18. minuti, na 3:0 je povišala Lara Prašnikar, do konca polčasa pa so zadele še Mateja Zver v 26., Tjaša Tibaut v 29. in Barbara Kralj v 31. minuti. V drugem polčasu je Prašnikarjeva v 57. minuti zadela za 7:0, Tibautova pa v 81. minuti za 8:0. Končni izid je postavila Kraljeva v 88. minuti.

Za Slovenijo, ki je Makedonke pred slabima dvema mesecema doma ugnala z 8:1, so začele Sonja Čevnik, Lucija Kos, Anisa Rola, Kristina Erman, Mateja Zver, Dominika Čonč, Lara Prašnikar, Nina Predanič, Barbara Kralj, Kaja Eržen in Tjaša Tibaut. V drugem polčasu so priložnost dobile še Sara Ketiš, Evelina Kos in Špela Kolbl.

Na EP se bodo uvrstile zmagovalke osmih kvalifikacijskih skupin ter šest najboljših drugouvrščenih reprezentanc. Preostali dve drugouvrščeni ekipi bosta igrali dodatne kvalifikacije. EP bo julija in avgusta 2017 gostila Nizozemska.

ŠKOTSKA      5  5 0 0 27:2  15
ISLANDIJA    4  4 0 0 17:0  12
SLOVENIJA    6  3 0 3 21:13  9
BELORUSIJA   5  1 0 4  2:17  3
MAKEDONIJA   6  0 0 6  2:37  0