Dimitar Berbatov je tik pred koncem še tretjič matiral Petra Čecha. Slaba obramba gostov mu je omogočila, da se je prikradel pred vrata in dosegel 'šele' 4. zadetek v letošnjem prvenstvu. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
Cristiano Ronaldo je le nekaj trenutkov pred zadetkom Nemanje Vidića žogo poslal v mrežo, a je sodnik zadetek razveljavil. Foto: Reuters
John Terry in Didier Drogba
Modri so bili po porazu še kako slabe volje. Razočaral je predvsem Didier Drogba, ki je tekmo začel namesto Nicolasa Anelke in ni pokazal praktično ničesar, Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je že v prvi akciji na tekmi prejel rumeni karton. Foto: Reuters
Maynor Figueroa
Maynor Figueroa je takole v edini preostali nedeljski tekmi v sodnikovem podaljšku poglobil krizo Tottenhama, ki ostaja na mestih, ki peljejo v drugo ligo. Foto: Reuters
Manchester s 3:0 ponižal Chelsea

Čeprav so bili rdeči vragi po vrnitvi s svetovnega klubskega prvenstva v nekoliko slabši formi (v prvenstvu so dvakrat komaj slavili z 1:0) pa so odpravili večne tekmece kar s tremi zadetki razlike. V obrambi so igrali preudarno, čakali na svoje priložnosti, ki so jih s pridom izkoriščali. Pri tem so jim pomagali tudi igralci v modrem, ki so slabo posredovali pri prekinitvah, v tem elementu so gostitelji dosegli dva zadetka. Čeprav so v obrambi igrali brez poškodovanega Ria Ferdinanda, so mrežo ohranili nedotaknjeno. Vragi so zadnji zadetek v prvenstvu prejeli 8. novembra lani, ko jih je z 2:1 ugnal Arsenal.

Miren prvi polčas
Večji del prvega polčasa je bil izjemno taktičen, saj je igra potekala med obema kazenskima prostoroma. Londončani so imeli v sredini igralca več, zato so bili tudi več pri žogi. Lepše priložnosti pa so si pripravili gostitelji. Po pol ure je Wayne Rooney lepo zaposlil Dimitra Berbatova, ki pa je s 16 metrov streljal medlo.

Zadetek v 2. minuti sodnikovega podaljška
Rdeči vragi so pritisnili ob koncu polčasa. V 44. minuti je najprej Dži Sung Park nevarno streljal z leve strani, a je kapetan John Terry strel blokiral. V prvi minuti sodnikovega podaljška so imeli rdeči kot z desne strani. Ryan Giggs ga je hitro izvajal, podal v sredino, kjer je Cristiano Ronaldo z glavo zatresel mrežo, a je sodnik zadetek razveljavil, ker še ni dal znaka za izvajanje. V ponovitvi akcije je bil v skoku najvišji Berbatov, ki je žogo podaljšal do Nemanje Vidića, ki je žogo z glavo zabil tik ob desni vratnici Petra Čecha.

Evra po kazni podal za gol
Na začetku drugega polčasa so modri pričakovano pritisnili, a si niso pripravili nobene omembe vredne priložnosti. Gostitelji so svojo moč pokazali s hitrimi protinapadi - enega od teh so izvedli v 63. minuti. Na levi strani je žogo v kazenski prostor podal Patrice Evra (vrnil se je po odsluženi kazni 4 tekem neigranja), žogo pa je s petih metrov z nogo zabil Rooney. V obrambi ga je slabo pokril Ashley Cole. Evra je dve minuti kasneje zaradi poškodbe zapustil igro.

Berbatov postavil piko na i
Razplet tekme je bil odločen v 87. minuti. Ronaldo je z leve strani izvajal prosti strel, tri metre od Čecha je žogo z nogo sprejel Berbatov in jo zabil v mrežo. Še ena slabo posredovanje Chelseaja v obrambi. Slednji so pred tem v 20 tekmah prejeli vsega 9 zadetkov.

Vragi že v sredo proti Wiganu
Manchester United je šele na četrti letošnji tekmi proti "veliki četverici" zmagal in zdaj za vodilnim Liverpoolom zaostaja za pet točk. Chelsea ima še slabšo statistiko, saj je na štirih tekmah iztržil le točko (remi na prvi tekmi proti Unitedu). Vragi lahko zaostanek za Liverpoolom znižajo že v sredo, ko bodo na Old Traffordu igrali zaostalo tekmo proti Wiganu. Slednji je na edini preostali nedeljski tekmi v zadnji minuti strl odpor Tottenhama.