Didier Drogba je ob koncu tekme ušel tako domači obrambi kot ostrim sodniškim pogledom. Foto: Reuters
Florent Malouda
Florent Malouda je s sijajno akcijo pripravil edini zadetek v prvem polčasu. Foto: Reuters
Dimitar Berbatov
Dimitar Berbatov je v napadu igral namesto poškodovanega Wayna Rooneyja, a z izjemo enega strela z glavo, povsem razočaral. Foto: Reuters
Nicklas Bendtner
Nicklas Bendtner je v 95. minuti rešil Arsenal in priboril pomembne tri točke v boju za naslov prvaka. Foto: Reuters
Fernando Torres, Steven Gerrard
Steven Gerrard je mojstrsko zadel za vodstvo Liverpoola, a je veselje na koncu preprečil Liam Ridgewell. Foto: Reuters
Zadetki s tekme Manchester United - Chelsea

Londončani letos izjemno igrajo proti klubom iz velike četverice, saj so dobili še peti obračun. Do konca sezone jih čaka še tekma proti Liverpoolu. Manchester United je letos izgubil še sedmič. Nobena angleška ekipa (v 20-članski ligi) s sedmimi porazi ni osvojila naslova. Na lestvici ima zdaj Chelsea (74) dve točki več kot United (72). V boju za naslov je še Arsenal (71), ki je Wolverhampton strl šele v sodnikovem podaljšku (1:0).

J. Cole zaključil izjemno akcijo Maloudaja
Modri so povedli v 20. minuti, ko je na levi stani domačega kazenskega prostora odlično prodiral Florent Malouda, poslal kratek predložek pred vrata, kjer je s peto žogo mojstrsko čez črto spravil Joe Cole. Slednji je v začetni postavi nekoliko presenetljivo zamenjal Didierja Drogbaja.

Chelsea nepravično povedel 2:0 ...
Prvi polčas je sicer povsem pripadel Londončanom, ki so na sredini igrišča povsem razorožili domačo igro. V drugem polčasu so niti igre pričakovano v noge vzeli gostitelji, a si niso priigrali nobene 100-odstotne priložnosti. Modri so vodstvo podvojili v 79. minuti, ko sta zadetek zrežirala rezervista. Salomon Kalou je lepo zaposlil Didierja Drogbaja, ki je s prepovedanega položaja žogo zabil pod van der Sarjevo vratnico. Napadalec iz Slonokoščene obale je v Premier League dosegel zadetek prvič po treh letih, ko je v igro vstopil s klopi.

... Manchester United pa znižal
Rdeči vragi so v dveh minutah spet dobili kanček upanja, tudi njihov zadetek je bil plod dveh rezervistov. Na levi strani je prodiral Nani, žogo je vratar Peter Čech odbil do Federica Machede, ki je žogo čez črto spravil s pomočjo roke. V zadnjih minutah si gostitelji niso pripravili izrazite možnosti za izenačenje.

Ferguson razočaran nad sodniki
"Razočaranje, veliko razočaranje," je po tekmi razmišljal trener rdečih vragov Alex Ferguson, ki je imel seveda v mislih sodnike: "Zaradi kvalitete sodnikov smo lahko ob naslov. Pri podaji za drugi zadetek ni bilo niti enega igralca med stranskim sodnikom in Drogbajem. Moral bi videti prepovedan položaj. Do konca prvenstva je še pet tekem, a lahko dobimo prav vse, pa ostanemo brez naslova."

Bent od treh enajstmetrovk izkoristil le eno
Sunderland je s 3:1 premagal Tottenham, ki je s tem tudi izgubil trenutno četrto mesto, ki na koncu še pelje v Ligo prvakov. Tekma je bila zanimiva zaradi Darrena Benta, ki je že v prvi minuti načel mrežo Spursov, kasneje pa je izvajal kar tri enajstmetrovke, a je izkoristil le eno. Na njegovo srečo to za tri točke ni bilo usodno.

Manchester City v sedmih minutah dal 3 gole
Četrti je zdaj Manchester City, ki je v dežju v gosteh s 6:1 razbil Burnley. Vsega je bilo konec že po sedmih minutah, ko so svetlo modri že vodili s 3:0. S tem so izenačili ravno rekord Premier League, ki ga je leta 1993 postavil prav Tottenham. Spursi so takrat v prvih sedmih minutah prav tako dosegel tri zadetke, na koncu pa premagali Oldham s 5:0.

Bendtner ohranil upe za naslov prvaka
Navijači Arsenala so na sobotni tekmi proti Wolverhamptonu trpeli do zadnjega trenutka tekme. Varovanci Micka McCarthyja so uspešno držali izid 0:0, na koncu pa je v 95. minuti domačo ekipo rešil Nicklas Bendtner, ki je izkoristil odličen predložek Bacaryja Sagnaja, z glavo matiral gostujočega vratarja Marcusa Hahnemanna in topničarje obdržal v boju za naslov prvaka.

Po Arsenalu zdaj še Liverpool
Nogometaši Birmingham Cityja so, potem ko so pred kratkim na St. Andrewsu zaustavili Arsenal (1:1), zdaj točko odščipnili še Liverpoolu. Za goste je s plasiranim strelom v 2. minuti nadaljevanja zadel kapetan Steven Gerrard, v 55. minuti je izid, potem ko je nanj popolnoma pozabil Glen Johnson, iz neposredne bližine izenačil Liam Ridgewell. Do konca srečanja so rdeči poskušali tekmo dobiti, a je domača obramba vendarle vzdržala.

Robert Koren je v 2. ligi ob zmagi West Bromwicha nad Leicester Cityjem dosegel dva zadetka.

Angleško prvenstvo, 33. krog:
MANCHESTER UNITED - CHELSEA 1:2 (0:1)
Macheda 81.; J. Cole 20., Drogba 79.

Man Utd: Van der Sar, Neville, Ferdinand, Vidić, Evra, Valencia, Fletcher (86./Gibson), Giggs, Scholes (72./Nani), Park (72./Macheda), Berbatov.

Chelsea: Čech, Paulo Ferreira, Alex, Terry, Žirkov, J. Cole (74./Kalou), Deco (81./Ballack), Lampard, Mikel, Malouda, Anelka (70./Drogba).

SUNDERLAND - TOTTENHAM 3:1 (2:0)
Bent 1., 29./11-m, Zenden 86.; Crouch 72. Bent je v 41. in 62. minuti zapravil dve enajstmetrovki.

BURNLEY - MANCHESTER CITY 1:6 (0:5)
Fletcher 72.; Adebayor 4., 45., Bellamy 5., Tevez 7., Vieira 20., Kompany 58.

BIRMINGHAM - LIVERPOOL 1:1 (0:0)