Dare Vršič se je preselil na zahod Romunije v bližino meje z Madžarsko in Srbijo. Foto: RTV SLO

23-letnega nogometaša so s klubom Politehnica povezovali že ob gostovanju Slovenije v četrtem največjem romunskem mestu, zdaj pa je prišla uradna potrditev, da se tja seli za tri leta. Nekdanji član Apač, Mure in Publikuma je nazadnje nosil dres slovaškega prvaka Žiline. Sedmouvrščeno moštvo romunskega prvenstva je Slovakom odštelo odškodnino v višini 800.000 evrov.

Bo šel po poteh Contre?

Politehnica je eden najbolj priljubljenih klubov v Romuniji, čeprav ni nikoli osvojila naslova državnega prvaka. Pri njej je kariero začel sloviti Cosmin Contra (tudi Vršičev cilj je, da bi nekoč zaigral v Italiji), lani pa je bil njen trener nekaj časa Gheorghe Hagi. Prejšnji teden je klub okrepil tudi nekdanji romunski reprezentant Ionel Ganea, od zdajšnjih članov izbrane vrste pa zanj igra Mihaita Plesan. Trenerski stolček je zasedel Čeh Dušan Uhrin mlajši, sin selektorja češke reprezentance na evropskem prvenstvu leta 1996.

Politehnica je letos igrala tudi v finalu romunskega pokala, a doma klonila proti Rapidu iz Bukarešte z 0:2.