Vijoličasti so lov za Koprom začeli z zmago v Domžalah. Foto: Marko Madžarac
Lucas Horvat
Lucas Horvat je dosegel prvi zadetek v spomladanskem delu prvenstva v Prvi ligi si. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Ermin Rakovič
Ermin Rakovič je kot zadnji okrepil Labod Dravo, a tokrat še ni zaigral proti svojemu nekdanjemu klubu. Foto: MMC RTV SLO
V Domžalah tesna zmaga Maribora
Zadetki s tekem v Novi Gorici in Celju

Državni prvaki iz Maribora so v Domžalah s 3:2 ugnali domačine. Tako gostitelji kot tudi gostje so nastopali oslabljeni, a kljub temu uprizorili všečno predstavo. Vijoličasti so povedli v 18. minuti, ko je Dejan Mezga po kotu zadel z 18 metrov. V 39. minuti je sledilo izenačenje, potem ko je podajo Damirja Pekiča izkoristil Darko Topič. Tik pred koncem polčasa je Suad Filekovič igral z roko v kazenskem prostoru, a je sodnikova piščalka ostala nema.

V drugem polčasu se je najprej Pekič še drugič sam znašel pred Markom Ranilovičem, vendar je ponovno zgrešil. Kazen je sledila v 63. minuti, ko je po prostem strelu Reneja Miheliča Elvedin Džinič zadel za 2:1. Vodstvo gostov je povišal Vito Plut, izid tekme pa je postavil Jovan Vidovič.

Vršič že takoj zablestel
Koprčani so v svojem začasnem domovanju (Bonifiko čaka prenova) v Novi Gorici na krilih novinca in občasnega reprezentanta Dareta Vršiča ugnali Rudar. Vršič je že v 19. minuti poskrbel za vodstvo, ko je s podajo s 35 metrov s prostega strela presenetil gostujočo obrambo in tudi vratarja Bobana Saviča. Velenjčani so izenačili dve minuti zatem, ko je bil po zmedi v domačem kazenskem prostoru najbolj spreten Almir Sulejmanovič in s petih metrov premagal Ermina Hasiča.

Radujko pretil in zadel po podajah iz kota
Pritisk na začetku drugega dela se je gostiteljem hitro obrestoval. Že v 50. minuti je strel Daliborja Radujka po kotu Saše Božičiča gostujoča obramba izbila z golove črte, ne pa tudi v 52. minuti, ko je v naslednj akciji in podaji Vršiča iz kota Radujko žogo z dveh metrov potisnil v gol. V 86. minuti je Vršič po dvojni podaji z Miranom Pavlinom zadel zunanji del vratnice.

Hit Gorica deklasirala Celjane
Novogoričani so na Areni Petrol nadigrali Celjane (4:1), ki jih je še višjega poraza rešil vratar Amel Mujčinovič. Enes Demirovič je v 41. minuti izkoristil enajstmetrovko, ki jo je zakrivil Sebastjan Gobec s prekrškom nad Goranom Cvijanovičem. Še pred odmorom je najboljši igralec tekme Ivan Brečevič izkoristil eno od redkih napak Mujčinoviča. V drugem polčasu so se priložnosti gostov kar vrstile, a se je izkazal Mujčinovič. Nemočen je bil le ob golu Cvijanoviča (47.) in Brečeviča, ki ga je v 72. minuti matiral iz nedovoljenega položaja. Častni zadetek za domače je prispeval Roman Bezjak.

Drava v 2. polčasu strla mladce iz Šiške
Zadnjeuvrščena Labod Drava, ki se je v zimskem premoru precej okrepila (Zoran Pavlovič, Ermin Rakovič, Sead Zilić), se je dolgo mučila s predzadnjim Interblockom, za katerega je v začetni enajsterici nastopalo kar 5 nogometašov, ki so bili mlajši od 20 let. Golobradi mladeniči so bili v 1. polčasu boljši nasprotnik in ga zasluženo dobili, potem ko je v 11. minuti z roba kazenskega prostora zadel Lucas Horvat.

Enajstmetrovka in izključitev pokopala Interblock
V nadaljevanju se je slika na igrišču povsem spremenila. Abdul Razak Ekpoki je v 53. minuti s strelom v levi spodnji kot izenačil, Zilić pa v 67. minuti z glavo povedel domače v vodstvo. Tehtnica se je na stran Ptujčanov dokončno nagnila v 73. minuti, ko je Matej Rapnik v svojem kazenskem prostoru zrušil Ekpokija, kar je pomenilo enajstmetrovko, ki jo je zanesljivo izvedel Pavlovič. Ob tem je svoj drugi rumeni karton prejel še Iličič, tako da se gostje niso več pobrali.