Primož Gliha je dobil tekmo, ki jo je moral dobiti. Foto: MMC RTV SLO
Goričani dihajo nekoliko lažje

Domači so premoč v 1. polčasu najprej kronali v 11. minuti. Nebojša Kovačevič je podal s kota, ob drugi vratnici se je najbolje znašel Bojan Džukić in s 7 metrov zadel v bližnji spodnji kot.

V 37. minuti je semafor kazal 2:0. Po predložku Simona Živca je iz bližine Aleksandra Šeligo matiral portugalski novinec Ferreira. V 2. polčasu so se prebudili tudi Celjani. V 65. minuti jih je z lepim strelom v igro vrnil Anej Lovrečič. Domači so imeli v 72. minuti zaključno žogo, saj se je Nebojša Kovačevič sam znašel pred Šeligo, vendar je preveč okleval, tako da ga je ustavil Dejan Kelhar.

10 minut pred koncem je v kazenskem prostoru padel Sacripanti, a gostje so zaman zahtevali najstrožjo kazen. Malo kasneje je Ettien Velikonja dobil še drugi rumeni karton, kljub temu pa so varovanci Primoža Glihe uspeli odbiti vse napade za drugo zmago v sezoni.