Brazilec Wanderson je na Marakani dosegel tri zadetke. Foto: EPA
Apoel
Apoel si je napredovanje zagotovil v sodnikovem dodatku. Foto: EPA

Potem ko se je prva tekma v Bolgariji končala z 2:2, se je z enakim izidom izteklo tudi 90 minut na polni Marakani. V 17. minuti so povedli gostitelji, a je sedem minut pozneje Ludogorec izenačil. Že pred koncem prvega polčasa je nato Wanderson zadel za 1:2, po četrt ure nadaljevanja pa je z 11-metrovke izid poravnal Luis Ibanez.
Tedaj sta imeli ekipi na zelenici po igralca manj, saj je sodnik pred odmorom izključil po enega nogometaša na vsaki strani. Član Crvene zvezde Guelor Kanga je rdeči karton prejel ob odhodu z zelenice, ker je odrinil enega izmed Bolgarov.

V podaljšku je odločitev o potniku v zadnji predkrog hitro padla, saj je Brazilec Wanderson v 92. in 97. minuti dosegel še svoj drugi in tretji gol na tekmi.

Drami na Cipru in v Azerbajdžanu
Zagrebški Dinamo je še drugič premagal Dinamo Tbilisi in napredoval s skupnim izidom 0:3. V gruzijski prestolnici je bil edini strelec Marko Rog že v 8. minuti, ko se je žoga po prostem strelu v mrežo odbila od enega izmed igralcev v živem zidu in vratnice. Petar Stojanović je za hrvaške prvake igral vso tekmo.

Ciprski Apoel je po porazu na Norveškem z 1:2 pred domačimi gledalci s 3:0 premagal Rosenborg, pri čemer je trikrat zatresel mrežo v sodnikovem dodatku! Odločil je prvi zadetek v 91. minuti, nato sta bila dva dosežena še v 96. in 99. minuti.

Ob koncu tekme si je napredovanje zagotovila tudi Viktoria Plzen, ki je v Azerbajdžanu na 1:1 izenačila v 85. minuti. Na Češkem je bilo prejšnji teden 0:0.