Mile Ačimovič (levo) je bil težko bitko z nogometaši Benfice. Foto: EPA
Deco in Ronaldinho
Deco in Ronaldinho sta se takole razigrano veselila na Camp Nouu. Foto: Reuters
Vincenzo Iaquinta
Vincenzo Iaquinta je na dveh tekmah proti Grkom dosegel štiri zadetke. Foto: Reuters
Sebastian Deisler
Sebastian Deisler je v 21. minuti načel mrežo Rapida. Foto: EPA

Srečanji med Manchester Unitedom in Villarrealom ter Lillom in Benfico sta se namreč končali z 0:0, kar pomeni, da imajo še vse štiri ekipe možnosti za uvrstitev med najboljših 16 v Evropi.

V Parizu in Manchestru slabi tekmi
Na polnem Stade de Franceu so tokrat zamudili lepo priložnost za boljše izhodišče pred zadnjo tekmo. V prvem polčasu je precej aktivni Mile Ačimovič nekajkrat lepo podal Mattu Moussilouju, ki pa je vselej preveč okleval. Napeto je bilo tudi v sami končnici, ko bi obe ekipi lahko odločili tekmo v svojo korist. Benficino obrambo je odlično vodil brazilski branilec Luisao.

Na Old Traffordu je imel Manchester precej več od igre, a terenske premoči ni znal kronati z zadetkom. Še najbližje mu je bil Wayne Rooney v 87. minuti, ko je streljal za malenkost previsoko.

V zadnjem krogu bo še zelo zanimivo tudi v skupini C, čeprav je Udinese po preobratu v zadnjih desetih minutah v Atenah (1:2) naredil razmeroma velik korak k preboju v osmino finala. Videmčanom na tekmi proti Barceloni zdaj zadostuje že točka, ne glede na to, kako se bo razpletel dvoboj v Bremnu med Werderjem in Panathinaikosom. Če bodo izgubili, bodo navijali za Grke, saj bi slavje Nemcev pokopalo njihove upe.

Skoraj zagotovo bo na tej tekmi manjkal najboljši strelec Bundeslige Miroslav Klose, ki si je po trčenju z Rafaelom Marquezom na Camp Nouu zlomil nos in naj bi počival približno tri tedne.

Nov šov Ronaldinha
Proti Barceloni so Bremenčani klonili s 3:1. Znova je bil glavna zvezda Kataloncev Ronaldinho. Brazilec je enkrat zadel in dvakrat podal. Najprej je s prekrasno dolgo diagonalno podajo zaposlil Gabrija, ki mu osamljenemu pred vratarjem Andreasom Reinkejem ni bilo težko poslati žoge v mrežo. Po izenačenju Tima Borowskega z bele točke je hitro poskrbel za novo vodstvo. Njegov na videz nenevarni prosti strel je Reinkeja ujel popolnoma nepripravljenega. Končni izid je v 71. minuti postavil Henrik Larsson.

Panathinaikos bo verjetno še dolgo objokoval poraz proti Udineseju. Gostitelji so v močnem dežju in vetru večji del srečanja prevladovali in po prečki naposled povedli tik pred odhodom v slačilnico. V 81. minuti so gostje izenačili po pravem "biljardu" v kazenskem prostoru. Na pravem mestu je bil Vincenzo Iaquinta, ki je že na prvem srečanju teh dveh nasprotnikov dosegel hat-trick.

Smrtni udarec domačim je le dve minuti kasneje zadal francoski veteran Vincent Candela. S 25 metrov je razparal mrežo v desnem zgornjem kotu grških vrat in se veselil prvega zadetka v Ligi prvakov.

Večer Del Piera in Makaaya
Juventus si je zmago proti Clubu Bruggeu zagotovil šele deset minut pred koncem tekme. Alessandro Del Piero je najprej zapravil tri lepe priložnosti, nato pa je po sijajni podaji Pavla Nedveda z glavo le premagal Tomislava Butino.

Strelsko precej bolj razpoložen je bil Bayern, ki je s 4:0 povozil Rapid. Prvih letošnjih zadetkov v Ligi prvakov se je po dveh hitrih protinapadih veselil Roy Makaay, že prej pa sta zadela Sebastian Deisler s 25 metrov in Ali Karimi po podaji iz kota.

Thun je proti Arsenalu skoraj uro igral z igralcem manj, bil boljši, a na koncu nesrečno izgubil. Dosegel je tudi dva zadetka, ki pa ju je sodnik zaradi nedovoljenega položaja razveljavil. Londončani so si minimalno zmago priigrali v 88. minuti, ko je Robert Pires po (pre)strogo dosojenem prekršku nad Robinom van Persiejem rutinirano zadel z enajstmetrovke.

Ajax je bil z dvema zadetkoma rezervista Nigela De Jonga boljši od praške Sparte z 2:1.