Urugvajec Alvaro Recoba je dosegel zadetek na srečanju med Interjem in Baslom.

Zlatko Zahovič z Benfico tudi v letošnji sezoni ne bo igral v Ligi prvakov. Anderlecht je na krilih Arune Dindaneja zmagal s 3:0.
Benfica je prišla v Bruselj z zadetkom prednosti, a je že v 33. minuti izjemni Dindane izenačil skupni izid. Po njegovem drugem zadetku je piko na i postavil Nenad Jestrović, ki je prejšnjo sredo zadel že za Bežigradom za Srbijo in Črno goro proti Sloveniji. Bolje se v Pokalu Intertoto godi Miletu Ačimoviču, ki je v 117. minuti finalne tekme med Lillom in portugalsko Leirio zadel za zmago Francozov z 2:0. Lille se je tako uvrstil v 1. krog Pokala Uefa.

Ogromno težav je imel Liverpool, ki je na Anfieldu izgubil z avstrijskim GAK-om z 0:1, vendar se je izvlekel z dvema zadetkoma iz Gradca.

Inter je po bledi predstavi na prvi tekmi nadigral Basel. Blestel je Adriano z dvema zadetkoma, po enkrat sta mrežo švicarskih prvakov zadela tudi Dejan Stanković in Alvaro Recoba.

Deportivo je šele v drugem polčasu strl odpor žilavih igralcev Shelbourna s 3:0. Irci so v 2. predkrogu izločili splitski Hajduk.

Prava drama se je odvijala v Haifi. Domači Maccabi je vodil z 2:0 in bil na pragu raja, Rosenborg pa se je rešil v sodnikovem podaljšku z golom Brattbakka. V dodatne pol ure so Norvežani zlomili odpor Izraelcev in se ponovno uvrstili med elito.