Ibrahim Toraman (Gaziantepspor) in Marco Delvecchio (Roma)
Vratar Newcastla Shay Given nemočno leži na tleh ob izenačujočem zadetku Valerenge.
Na tekmi v Bruggeu so se nogometaši borili tudi s snegom.
Celticov Henrik Larsson je takole sprožil strel, po katerem je žoga že v 3. minuti prvič končala v mreži vratarja Teplic.

Mariborčan je edini gol na srečanju med Benfico in Norvežani dosegel v 60. minuti, ko je po lepi akciji Joaoja Pereire in Nuna Gomesa zadel z močnim strelom z več kot 16 metrov. Portugalci bi si lahko priigrali višjo zmago, saj so večino tekme napadali, a je goste reševal predvsem vratar Espen Johnsen. Zahovič je igrišče zapustil v 73. minuti, ko ga je zamenjal Manuel Fernandes. Pred 40.000 gledalci na stadionu Luz je Benfica odigrala jubilejno 250. tekmo v evropskih pokalih.

Botonjič vse bliže reprezentanci
Največji presenečenji prvih tekem tretjega kroga sta pripravila turška kluba Gaziantepspor in Genclerbirligi. Z 1:0 sta ugnala Romo oziroma Parmo.

Za Genclerbirligi, ki je doslej izločil Blackburn in Sporting iz Lizbone, je Botonjič, ki sta ga v Parmi spremljala tudi Bojan Prašnikar in Janko Irgolič, branil vso tekmo. Turki so si že v prvem polčasu pripravili nekaj lepih priložnosti in med drugim zadeli tudi vratnico, Avstralec Josip Skoko pa je v 59. minuti končni izid postavil z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora. Na zasneženem in spolzkem igrišču je Parma v evropskih pokalih dobila gol prvič po 375 minutah.

Čeh je ob uspehu Cluba Brugga proti Debrecenu (prav tako 1:0) igral do 85. minute, ko ga je zamenjal Alin Stoica. Belgijski prvaki bi si glede na priložnosti zaslužili višjo zmago.

Romo je v severnoturškem mestu Gaziantep potopil Yusuf Simsek, ki je v klub prišel pred kratkim. Turki so bili prepričljivo boljši in nevarnejši, Italijani pa so brez Francesca Tottija, Antonia Cassana in Vincenza Montelle težko prihajali do strelov.

Brez poraza Španci, Angleži in Francozi
Uspešen turški večer, ki ga je v četrti minuti sodnikovega podaljška na srečanju Valencia - Bešiktaš (3:2) pokvaril le zadetek Davida Navarra, je nadaljeval Galatasaray, ki po zgodnjem zaostanku z 0:2 ni prepustil zmage španskemu Villarrealu, medtem ko tudi preostala italijanska predstavnika Perugia in Inter nista uspela zmagati proti PSV-ju iz Eindhovna oziroma Sochauxu.

Slednji je z izenačenjem devet minut pred koncem tekme proti Milančanom poskrbel, da so brez poraza na prvih tekmah ostali tudi francoski klubi. Bordeaux je do zmagovitega gola pri poljskem Groclinu z igralcem manj prišel v zadnji minuti, Marseille je ukrajinski Dnipro ugnal z enajstmetrovko Didierja Drogbaja, Auxerre pa se je brez zadetkov razšel s Panathinaikosom.

Lepo prednost pred povratnimi tekmami čez teden dni so si priigrali Barcelona, Liverpool in Celtic, ki je tako kot Mallorca slavil s 3:0. Newcastle je v Oslu remiziral z Valerengo.

SPARTAK MOSKVA - MALLORCA 0:3 (0:0)