Zavrč je izločil Muro. Foto: NK Zavrč

Mura 05 je ob polčasu tekme proti Zavrču vodila z 0:2, toda sledil je preobrat in ob zadetku Gorana Šnajderja z glavo je bilo v 84. minuti 4:2 za gostitelje. Mura 05 je lahko le še ublažila poraz (4:3).

Epic Eco Postojna se je odlično upirala prvoligašu Triglavu Gorenjski (0:3), ki je z golom Dejana Burgerja povedel v zadnji minuti prvega polčasa, šele ob koncu pa po uspešnih poskusih Nejca Potokarja in Anžeta Jelarja strl odpor četrtoligaša.

Še en član Prve lige si, CM Celje, je v Krškem zmagalo z 1:2.

Slovenke kvalifikacije končale s porazom
Slovenska ženska nogometna reprezentanca je izgubila zadnjo kvalifikacijsko srečanje za uvrstitev na svetovno prvenstvo, ki bo prihodnje leto v Nemčiji. Finska je slavila s 4:1.

Edini zadetek je Slovenijo dosegla Mateja Zver. V 27. minuti je izenačila na 1:1. Za gostiteljice - tekma je bila odigrana v Maarianaminiju - sta se med strelke vpisali Linda Sällström, ki je mrežo zatresla trikrat, in Annica Sjölund. Zadnja je uspešno v 79. minuti izvedla enajstmetrovko. Slovenija je z dvema zmagama v osmih tekmah prehitela le Armenijo. Prva je bila Italija pred Finsko in Portugalsko.

Aluminij in Rudar sta si 2. krog zagotovila šele po podaljšku.