Nogometaši Borussie so vendarle ujeli zmagoviti ritem. Foto: EPA
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski je v Paderbornu dosegel dva zadetka ... Foto: EPA
Arjen Robben
... prav tako Arjen Robben. Foto: EPA

Kampl, ki je skupaj z Marcom Reusom in Šindžijem Kagavo tvoril trio za napadalcem Pierre-Emerickom Aubameyangom, je po 45 minutah igrišče zapustil zaradi težav z mišico. Namesto njega je vstopil Henrik Mhitarjan. Dortmundčani so hitro po začetku tekme prevzeli pobudo, Kampl pa je lepo priložnost zapravil v deseti minuti, ko je streljal naravnost v Svena Ulreicha.

Borussia, ki je predtem zadela iz prepovedanega položaja, je povedla v 25. minuti, ko je premoč kronal Aubameyang, ki je zadel po akciji Reusa in podaji Kagave. Kljub pobudi gostov pa je Stuttgart v 32. minuti izenačil. V kazenskem prostoru je Nuri Sahin podrl Georga Nidermeierja, z bele točke pa je bil uspešen Florian Klein. Sedem minut pozneje je Borussio v vodstvo vrnil Ilkay Gündogan, ki je zadel po lepi dvojni podaji s Kagavo. Reus je minuto pred koncem rednega dela kaznoval veliko napako domače obrambe in povišal na 3:1, v sodnikovem podaljšku pa je Niedermeier po kotu postavil končni izid.

Paderborn prejel pravo lekcijo
100.000 vstopnic bi lahko prodali za največjo tekmo v zgodovini v Paderborn. Bayern je prišel k novincu v Bundesligi in dokazal veliko premoč (0:6). 15.000 gledalcev se je zbralo na Benteler Areni in v uvodnih minutah so videli pogumno igro izbrancev Andreja Breitenreiterja. V 9. minuti je sodnik Bastian Dankert že pokazal indirektni prosti strel, ker je Manuel Neuer prijel žogo z roko po podaji nazaj Jeroma Boatenga, a je stranski sodnik pokazal, da je žoga spremenila smer in od priložnosti ni bilo nič.

Hartherz vedno na nepravem mestu
Gostitelji so skušali z obrambnim zidom 4-5-1, v napadu je bil le Elias Kachunga, odbiti vse napade Bavarcev. Uspelo jim je do 24. minute. Florian Hartherz ni pravočasno stekel naprej, zato ni bilo prepovedanega položaja ob lepi podaji Arjena Robbna do Roberta Lewandowskega. Poljak je prišel popolnoma sam pred Lukasa Kruseja in z desnico zatresel mrežo. Osem minut pred odmorom so igralci Paderborna že mislili, da bo odbita žoga v kazenskem prostoru zapustila igrišče, a jo je Franck Ribery z leve strani uspel spraviti pred vrata, kjer je Lewandowski povišal na 0.2.

Izjemen lob Weiserja
V 63. minuti je nesrečni Hartherz pred vrati podrl Robbna, prejel je rdeči karton, Nizozemec pa je z bele točke zanesljivo zadel. Odpor Paderborna je bil strt, z igralcem manj je bila vprašljiva le še končna razlika. V 72. minuti je po podaji Robbna (žoge se je dotaknil z roko) na 0:4 povišal Ribery s 14 metrov z desno nogo. Četrt ure pred koncem sta vstopila Sebastian Rode in Mitchell Weiser. Prav Weiser je ob prvem dotiku z žogo s sijajnim lobom z desne strani unovčil lepo podajo Rodeja in se veselil prvega zadetka v Bundesligi. Končni izid je z levico z bližine postavil Robben štiri minute pred koncem. To je bil že 16. zadetek v letošnji sezoni za najboljšega strelca nemškega prvenstva.