Napadalec Napolija Giacomo Raspadori, ki je vstopil na začetku drugega polčasa, je potrdil prestižno zmago Italije. Foto: EPA

Italijani so izvajali udarec s sredine igrišča. Giovanni di Lorenzo je preveč okleval pri iskanju prostega igralca, ko je sprejel žogo. Bradley Barcola mu jo je odvzel, stekel sam proti vratom in matiral Gianluigija Donnarummo.

Azzurri, ki so na evropskem rpvenstvu v Nemčiji izgubili v osmini finala proti Švici z 0:2, so se hitro pobrali. Po pol ure igre je izenačil Federico Dimarco z volejem po izjemni podaji Sand Tonalija s peto.

Bradley Barcola je zrežiral sanjski start Francije, ki pa nato v nadaljevanju ni igrala prepričljivo, napake so se kar vrstile. Foto: EPA

V 50. minuti je Matteo Retegui zaposlil Davideja Frattesija, ki je z desetih metrov zatresel mrežo. Četrt ure pred koncem sta udarila rezervista. Destiny Udogie, je podal do Giacoma Raspadorija, ki je potrdil odmevno zmago.

Belgijci ugnali Izrael
Belgijci so na drugi tekmi skupine A2 premagali Izrael s 3:1. Po golu Kevina de Bruyneja so gostje celo izenačili in na odmor odšli z izidom 1:1.

Toda Belgijci so v nadaljevanju vendarle strli njihov odpor, Youri Tielemans in de Bruyne iz enajstmetrovke sta v polno zadela že na začetku drugega dela. Takoj po tretjem golu so imeli domači še eno najstrožjo kazen, a sprememba izvajalca strela z bele točke se jim ni obnesla, Lois Openda ni bil natančen.

V skupini B4 je Islandija doma premagala Črno goro z 2:0, Wales in Turčija pa sta se razšla brez golov.