Arturo Vidal je potrdil zmago Juventusa nad Ceseno. Foto: EPA
Giampaolo Pazzini in Samir Handanović
Samir Handanović opazuje žogo, ki jo je Giampaolo Pazzini z enajstmetrovke poslal "med oblake". Foto: Reuters
Mauricio Isla
Čilenec Mauricio Isla je odločil derbi. Foto: EPA
Giampaolo Pazzini
Giampaolo Pazzini je po zapravljeni enajstmetrovki obsedel na zelenici. Foto: EPA

'Staro damo' je v 72. minuti rešil Claudio Marchisio, ki si je na robu kazenskega prostora izvrstno pripravil prostor za strel in žogo ob levi vratarjevi vratnici poslal v mrežo. Na 2:0 so gostitelji povišali v 83. minuti, ko je z bele točke zadel Arturo Vidal. Ta je premagal 'vratarja' Guillerma Rodrigueza, ki je moral ob izključitvi Francesca Antoniolija in zaradi dejstva, da je Cesena porabila vse menjave, obleči njegov dres. Juve je z zmago spet smuknil na prvo mesto in ima pred Milanom dve točki naskoka.

Tekmo v Milanu odločil Isla
Tudi Udinese je osvojil vse tri točke, tokrat kar na San Siru. Odločitev o zmagovalcu je padla v 73. minuti, ko je Mauricio Isla zaključil bliskovit protinapad Udineseja. Čilenec je Julia Cesarja premagal z visokim diagonalnim strelom z desne strani kazenskega prostora. V akciji sta sodelovala še Antonio Di Natale in Antonio Floro Flores, ki je podal vtekajočemu Isli.

Handanoviću ob 11-m ni bilo potrebno posredovati
Še posebej dramatična je bila končnica. Najprej je bil v 85. minuti zaradi prekrška nad Kwadwojem Asamoahom izključen domači kapetan Javier Zanetti (to se mu je zgodilo prvič v Serie A). Enajstmetrovko je streljal Di Natale, vendar mu jo je Cesar ubranil.
V 89. minuti je bila ob žolčnih protestih gostov dosojena še najstrožja kazen za domače, potem ko je Damiano Ferronetti zrušil Diega Milita. K žogi je pristopil Giampaolo Pazzini, vendar mu je tik pred strelom spodrsnilo, tako da je žogo poslal kakšen meter čez Handanovićeva vrata. Malo kasneje je bil zaradi vztrajnega protestiranja izključen še Ferronetti. Inter je imel v sodnikovem podaljšku še eno priložnost za izenačenje, vendar je volej Dejana Stankovića zletel čez vrata.

Napoli je z dvema goloma Edinsona Cavanija odpravil Lecce (4:2), že v petek pa je Milan zmagal v Genovi (2:0). Pri gostiteljih Valterja Birse zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

14. krog:
INTER - UDINESE 0:1 (0:0)
Isla 73.
RK: Zanetti 85.; Ferronetti 90.

Inter: Julio Cesar, Zanetti, Ranocchia, Samuel, Chivu (80./Stanković), Faraoni (62./Zarate), Cambiasso, Motta, Alvarez (46./Nagatomo), Milito, Pazzini.

Udinese: Handanović, Benatia, Danilo, Ferronetti, Basta, Isla, Pinzi, Asamoah, Armero, Torje (62./Floro Flores), di Natale (90./Ekstrand).

Sodnik: Andrea Gervasoni

NAPOLI - LECCE 4:2 (3:0)
Lavezzi 26., Cavani 33., 82., Dzemaili 42.; Muriel 54., Corvia 90.

GENOA - MILAN 0:2 (0:1)
Ibrahimović 56./11-m, Nocerino 80.
RK: Kaladze 55./Genoa
Birse (Genoa) zaradi poškodbe ni bilo v ekipi.

Genoa: Frey, Dainelli, Kaladze, Moretti, Mesto, Granqvist, Constant (69./Merkel), Miguel Veloso, M. Rossi, Pratto (88./Jorquera), Janković (77./Ze Eduardo).

Milan: Amelia, Abate, Yepes, Thiago Silva, Antonini, Aquilani, Ambrosini (69./Seedorf), Nocerino, Boateng, Ibrahimović, Robinho (88./El Shaarawi).

CHIEVO - ATALANTA 0:0
Cesar je igral vso tekmo, Jokić (oba Chievo) je bil na klopi.

FIORENTINA - ROMA 3:0 (2:0)
Jovetić 17./11-m, Gamberini 44., Oliveira 86.
RK: Juan 16., Gago 77., Krkić 85./vsi Roma.

JUVENTUS - CESENA 2:0 (0:0)
Marchisio 72., Vidal 83./11-m
RK: Antonioli 81./Cesena

Juventus: Buffon, Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Vidal, Pazienza, Marchisio, Pepe, Matri (50./Quagliarella), Vučinić (56./Del Piero; 67./Giaccherini).

Cesena: Antonioli, M. Rossi, von Bergen, Rodriguez, Lauro, Ghezzal, Guana, Parolo, Martinho (78./Candreva), Bogdani (46./Malonga; 78./Eder), Mutu.

Sodnik: Daniele Doveri

PARMA - PALERMO 0:0
Iličić je igral vso tekmo, Bačinović (oba Palermo) pa do 55. minute.

LAZIO - NOVARA 3:0 (2:0)
Biava 10., Rocchi 23., 72.

JUVENTUS 13 8 5 0 24:10 29 MILAN 13 8 3 2 29:14 27 UDINESE 13 8 3 2 16:6 27 LAZIO 13 7 4 2 19:9 25 NAPOLI 13 5 5 3 21:13 20 PALERMO 13 6 2 5 16:15 20 CAGLIARI 13 4 5 3 12:13 17 ROMA 13 5 2 6 15:17 17 CATANIA 13 4 5 4 14:19 17 FIORENTINA 13 4 4 5 13:11 16 PARMA 13 5 1 7 15:20 16 CHIEVO 13 4 4 5 10:16 16 ATALANTA (-6) 13 5 6 2 16:15 15 GENOA 12 4 3 5 14:16 15 SIENA 13 3 5 5 14:12 14 INTER 12 4 2 6 14:18 14 BOLOGNA 13 4 2 7 11:18 14 NOVARA 13 2 4 7 14:24 10 CESENA 13 2 3 8 6:15 9 LECCE 13 2 2 9 11:23 8