Ionel Danciulescu je poskrbel za hladen tuš na olimpijskem stadionu v Rimu. Foto: EPA
Manuel Rui Costa
Manuel Rui Costa je s predstavo na Luzu spomnil na stare dobre čase. Foto: Reuters
Vicente je zgodaj zatresel gostujočo mrežo. Foto: EPA

Španec je sprejel podajo Leeja McCullocha in z levico neubranljivo sprožil znotraj kazenskega prostora. Sicer sta prvo tekmo tretjega predkroga Lige prvakov zaznamovali zgoščeni postavitvi na sredini terena, ki sta ponujali le malo priložnosti. Gostje so resneje zapretili ob koncu prvega dela, ko je Carlos Cuellar zgrešil žogo, strel Filipa Djordjevića s prve pa je zletel prek vrat.

Zvezda večinoma pazila le na svoj gol
Zdelo se je, da se bo tekma končala z neodločenim izidom, še zlasti potem, ko so se varovanci Milorada Kosanovića v zadnjih 15 minutah dokončno osredotočili le na onemogočanje nasprotnika, pa četudi s prekrški.

Brez neredov Rimu ni šlo
Tekma v Rimu med Laziem in Dinamom iz Bukarešte se je končala z remijem 1:1, v italijanski prestolnici pa je bilo vroče že pred tekmo. V spopadih navijačev je bilo ranjenih pet Romunov, pet pa je bilo tudi število domačih igralcev, ki so morali zapustiti igrišče. Prvi, Sanchez Cribari, zaradi poškodbe že v 22. minuti. Medtem ko so branilcu sinje-modrih pomagali ob igrišču, je dragocen gol za Romune, ki so se večji del tekme branili, z glavo zabil Ionel Danciuelscu.

V gostujočih vratih blestel Lobont
Gostitelji so nato moči usmerili v napad, a je blestel Bogdan Lobont. V 38. minuti je ubranil tudi enajstmetrovko Tommasu Rocchiju, ki jo je z igranjem z roko zakrivil Stefan Radu, osem minut po polčasu pa ga je z glavo po podaji Lorenza De Silvestrija vendarle ukanil Massimo Mutarelli.

Rossi vse tri menjave uporabil zaradi poškodb
Slednji (dva rumena kartona) je bil skupaj z Valonom Behramijem (grob štart) izključen na domači, Lucian Goian pa na gostujoči strani. Trener Rimljanov Dellio Rossi je moral vse tri menjave izkoristiti zaradi poškodb. Poleg Cribarijeve še Guglielma Stendarda in Stefana Maurija.

Stari dobri Rui Costa
Benfici je z dvema goloma zmago (2:1) proti Köbenhavnu prinesel Manuel Rui Costa, Valencia pa si je že pred povratnim srečanjem proti Elfsborgu priigrala veliko prednost (3:0) Na Mestalli so zadeli Vicente, David Silva in Fernando Morientes.