Z leve: trener Dragan Antonijevic (v modrem); podijum: Žan Rode, Žiga Keber, Kaja Jamnik in Dragan Marinkovič (rdeči dresi) Foto:
Srebro je naše!
Predstavitev pred finalno tekmo proti Češki
Ogrevanje pred tekmo

Nieuwegein, Nizozemska, 8-10 avgust - [video]povezava_do_videa[/video]
Mladi Francozi so se že tretjič zaporedoma veselili naslova mladinskih evropskih prvakov v petanki. V finalu so brez težav premagali Italijane, tretje mesto pa sta si razdelili ekipi Nizozemske in Španije. Na prvenstvu je igralo 22 reprezentanc iz vse Evrope, Turčije in Izraela.
Slovenija je sicer v skupnem seštevku končala na 10. mestu, kar je tudi naša najboljša uvrstitev doslej. Ravno tako je igralec Dragan Marinkovič z doseženih 19 pik zasedel 10. mesto na tekmovanju v natančnem izbijanju. Zmagal je Španec Juan Carlos SOGORB, pred Talijanom Mattio CHIAPELLO in Francozom Dylanom ROCHEROM.
Barve naše izbrane vrste so branili Kaja Jamnik, Žiga Keber, Žan Rode in Dragan Marinkovič, pod taktirko trenerja Dragana Antonijeviča.