Državni prvaki, ekipa Sloge: Krajnc Aleš, Šraj Matej, Petelin Matjaž, Zupanc Nataša, Skrbinek Jože, Prusnik Hinko, Dovžan Matevž, Oprešnik Gregor, Končina Marko, Kutlačić Dragan, Kilibarda Zoran Foto:
Odličja za najboljše v letošnji sezoni
Jamnik Kaja, najboljša v kategoriji mladincev

Ljubljana, 11.10.2008 - V finalnemu dvoboju 9. ekipnega državnega prvenstva je svoj četrti naslov državnega prvaka osvojila ŠD Sloga iz Ljubljane, ki je v finalu dobesedno zmlela lanskoletne prvake Hribovce iz Dolskega, saj je bilo dvoboja konec že po igrah posameznikov. Tekma je bila prekinjena pri rezultatu 17:0 za Slogo, ko ni bilo več teoretičnih možnosti za zmago Hribovcev. Hribovci so bili tekom cele sezone najboljše moštvo, medtem ko je Sloga imela precejšnje težave z uvajanjem novih igralcev. Toda v finalnem obračunu je nastopila z najboljšo zasedbo in z odlično moštveno igro strla odpor Hribovcev že pred koncem tekme.
Letos zagotovo najboljši posamezniki in zmagovalci petankarskega TOUR-a (TOUR je sistem točkovanja posameznikov glede na uvrstitve tekom celotne sezone. Obsega 5 državnih prvenstev in 4 turnirje serije TOUR.) so Jamnik Kaja, Medvedi Fužine, v mladinski kategoriji, Kujavec Darinka, Sršeni Domžale v ženski in Oprešnik Gregor v moški.
Letos se je Zveza društev petanke Slovenije odločila, da zaključi sezono na nekoliko atraktivnejši način in to ji je ob pomoči organizatorja ŠD Zarje tudi uspelo. Organizator se je zelo potrudil, vzdušje v dvorani pa je bilo enkratno. Po končani finalni tekmi je sledila še podelitev priznanj najboljšim na letošnjih državnih prvenstvih, končalo pa se je z zabavo ob zaključku sezone.