Tine Urnaut je z izjemno igro v drugi polovice tekme prevesil potek srečanja. Foto: Iztok Novak
Novogoričanke rabijo le še zmago
Blejci po drami spet v vodstvu

Blejci zdaj vodijo z 2:1 v zmagah in za ubranitev naslova prvakov potrebujejo le še eno zmago. Uvodni niz je gladko pripadel gostom iz Posočja, kar je bil njihov čerti zaporedni dobljeni niz v finalni seriji. Druga igra je bila izenačena vse do 20:20, nakar je Alen Pajenk nanizal dve zaporedni točki in gostitelji so z uspešnimi menjavami uspeli izničiti vodstvo Kanalcev.

Satler razigral Urnauta
Izenačenje v drugem nizu ni spravilo Kanalcev iz tira. V tretjem nizu je bil izid izenačen do 15:14, ko sta razpoložena Alen Komel in Andrej Kovačič poskrbela za novo vodstvo gostov. V 4. nizu se je razigral Tine Urnaut, mladi Korošec je bil skoraj nezaustavljiv v napadu, dobro je svoje delo podajalca opravljal tudi Rok Satler. Salonit Anhovo je v tej igri osvojil le 13 točk.

Odločitev padla po 135 minutah boja
V odločilnem nizu so Blejci hitro povedli s 5:1, kar se je na koncu izkazalo za odločilno prednost. Trmasti Primorci niso popuščali in so postopoma zmanjševali zaostanek. Najboljši posameznik Salonita Komel je zapravil servis za znižanje na 13:12, na drugi strani pa je Delano Thomas odločno zabil 15. točko in po dveh urah in 15 minutah zaključil pravi odbojkarski maraton.