Calcit Volleyball se je po zmagi v Pokalu Slovenije veselil še uspeha v Srednjeevropski ligi. Foto: Ervin Čurlič
Kamničanke v Lukni do druge letošnje lovorike

Kamničanke so letos že zmagale tudi v slovenskem pokalu. Lanske zmagovalke Mariborčanke ostajajo pri treh slavjih v Srednjeevropski ligi.
Prvič sta v finalu igrali dve slovenski ekipi. Varovankam domačega trenerja Bruna Najdiča se je prav gotovo poznala tudi utrujenost po petkovem maratonskem polfinalu proti Postu iz Schwechata, ki so ga Mariborčanke po več kot dveh urah in petih nizih le dobile.

Nova KBM Branik je sicer dobro začela tekmo (8:2), nato pa je Calcit zaigral bolje in izenačil na 19:19. Čeprav so gostiteljice še ubežale na 21:19, je bil izid na 22. točki spet poravnan, z odličnim blokom pa so gostje prvi niz tudi dobile. V drugem nizu so Kamničanke povedle z 18:8, na koncu pa je bilo 25:10. V tretjem nizu so Mariborčanke še znižale na 10:11, nato pa je bila njihova igra znova razglašena in raztrgana. Calcitovke so še naprej dobro postavljale blok, višale prednost, pobegnile na 20:15 in nato še na 23:15. Pri prvi zaključni žogi gostij je Iza Mlakar servis poslala v avt in zmaga je zasluženo pripadla Kamničankam.

Tretje mesto so osvojile odbojkarice Doprastava, ki so v malem finalu s 3:0 (26, 17, 16) premagale Post Schwechat.