Glenn Hoag bo ACH Volley vodil proti svoji nekdanji ekipi. Foto: MMC RTV SLO
Mitja Gasparini
Blejska ekipa bo glede na lansko sezono zelo spremenjena. Zapustil jo je že Mitja Gasparini. Foto: MMC RTV SLO
Kozamernik o žrebu Lige prvakov

Slovenski odbojkarji so v svojem krstnem nastopu pred dvema letoma v najmočnejšem evropskem tekmovanju proti Paris Volleyju že igrali, ga premagali v Tivoliju in izgubili v gosteh. Tokrat bo dvoboj še bolj zanimiv, saj je lanske francoske podprvake vodil tudi strateg ACH-ja Glenn Hoag, ki je leta 2001 s Francozi tudi slavil v Ligi prvakov.

Samo, da ni Rusov in Italijanov
"Vedno smo lahko zadovoljni, če se ognemo italijanskim in ruskim klubom. Po mojem mnenju je najmočnejša ekipa iz Poljske," je žreb pokomentiral pomočnik trenerja Tilen Kozamernik. Žreb je dovolj ugoden, saj je Blejcem namenil tudi drugouvrščeno ekipo minulega poljskega prvenstva (s 3:0 v zmagah je izgubila z Skrajem) in turško ekipo Istanbul Sehir Beledyesi.

Kako bo brez Gasparinija?
ACH Volley se je v lanski (burni) sezoni uvrstil v osmino finala Lige prvakov, kjer je izgubil proti ruskemu Zenitu. Ekipo je zapustilo kar nekaj odbojkarjev, med drugim tudi Mitja Gasparini in Rok Satler, medtem ko prihodnost Jasmina Čuturiča še ni znana. Novo moštvo bo povsem pomlajeno in zgrajeno na slovenskih igralcih, katerim bosta pomagala Srb Vlado Petković in Estonec Oliver Venno. Drugih okrepitev na Gorenjskem trenutno še ni.

Znani tudi tekmeci slovenskih ekip v Pokalu CEV
V 1/16-finala Pokala CEV se bo Salonit pomeril z ruskim moštvom Fakel Novi Urengoj, Marchiol Prvačina Vodi pa s poljsko ekipo Zaksa Kedzieryn. Odbojkarice Nove KBM Branik čaka v prvem krogu dvoboj z Dauphinesom iz Charleroija.