Trener Dragutin Šuker ni mogel biti zadovoljen z igro svojih izbrancev na povratni tekmi. Foto: MMC RTV SLO

Slovenski podprvaki bodo evropsko pot nadaljevali v Pokalu challenge (v tretjem krogu bo njihov tekmec francoski Beauvais). Primorci so v Bukarešti povsem odpovedali. Dobra igra v prvi polovici prvega niza in na začetku zlatega niza je bila premalo, da bi se lahko resno kosali z romunsko ekipo, ki ima v svojih vrstah kar pet reprezentantov.

Salonit, pri katerem je v prvi postavi Andreja Kovačiča zamenjal Darijo Savičič, je tekmo dobro začel. Ob prvem tehničnem odmoru je vodil z 8:5. Tik pred drugim tehničnim odmorom je bilo še 15:15, po odmoru so gostje še prišli do vodstva 17:16, nato pa so gostitelji dosegli pet točk zapored in niz dobili s 25:19.

V nasprotju s prvim nizom so Romuni drugega odločili že na začetku. Slab sprejem, neprepričljiv napad in veliko število napak Kanalcev so omogočili vodstvo domačim z 12:5 in preobrat je bil nemogoč. V tretjem nizu je Dinamo povedel z 11:1 in odločal je zlati niz.

Kanalci so začeli sijajno, povedli so s 7:4 in 12:11, a so nato Romuni osvojili štiri točke ter se zasluženo veselili napredovanja.