Mariborčani so bili na drugi tekmi previsoka ovira za Kamničane (desno kubanski odbojkar Luis Sosa Sierra). Foto: Klemen Brumec

ACH s Kranjčani po pričakovanjih ni imel večjih težav. Prva dva niza je tako rekoč s pol moči dobil gladko s 25:20 in 25:14, nato pa se nekoliko prehitro videl v finalu, tako da je bil tretji niz bolj negotov (30:28). Gorenjci so v njem celo imeli šest zaključnih žog, vodili tudi s 24:22, Ljubljančani pa so izkoristili že svojo prvo, tekmo je zaključil gostujoči kapetan Nikola Gjorgiev, ki je bil s 17 točkami tudi najučinkovitejši igralec tekme.

Mariborčani so imeli že v Kamniku svoje priložnosti, kar jim ni uspelo tam, pa so storili v svoji dvorani. Z borbeno igro so na sedmi medsebojni tekmi drugič v sezoni premagali Kamničane.

Obe ekipi imata kar nekaj težav s poškodbami, tokrat se je to manj poznalo Štajercem. Calcitu je na začetku tekme ritem podrla poškodba Nika Mujanovića, ki je moral iz igre, takoj potem so domači nanizali tri zaporedne točke, povedli z 11:7, nato pa izid do konca niza zanesljivo nadzorovali (25:21).

Še bolj zanesljivi so bili v drugem, ko se je že pri izidu 13:6 dalo slutiti, da bodo povedli z 2:0. To se je tudi zgodilo (25:17), toda nato so se ustavili. Kamničani so v tretjem nizu ušli na 18:11, domači se niso predali, prišli blizu, a zaostanek je bil vendarle prevelik, tako da so morali igrati tudi četrti niz (25:22). Ta je bil še najbolj izenačen, Mariborčani so imeli pobudo od začetka do konca, bili pa so dovolj zanesljivi, da so zadržali minimalno prednost (25:22).

Žiga Donik je bil s 16 točkami najučinkovitejši igralec v mariborski vrsti, Sani Adžović jih je prispeval 14. Pri gostih je 15 točk dosegel Daniel Aponza. Tretja tekma bo v sredo v Kamniku.

19 točk Ize Mlakar ni pomagalo

Znan je že tudi prvi finalist pri odbojkaricah. Branilke naslova Kamničanke so v Hočah še drugič s 3:0 premagale Formis, medtem ko so Mariborčanke v Novi Gorici nekoliko nepričakovano s 3:1 izgubile proti GEN-I Volleyju in bodo morale v sredo igrati še tretjo tekmo.

Po prvem nizu ni dišalo po presenečenju. Varovanke Bruna Najdiča so ga dobile na krilih Ize Mlakar (25:17), odločilni pomen za končni razplet pa je bržkone imel drugi niz. V njem so bile gostje že blizu zmagi, vodile so z 22:20, toda nato so po zaslugi odličnih servisov Silvie Pertens štiri zaporedne točke osvojile Primorke. Pokalne prvakinje so nato ubranile dve zaključni žogi, pozneje tudi tretjo v "podaljšku", četrto pa je vendarle izkoristila Julija Mohorič (27:25).

To je dalo gostiteljicam novih moči, tako da so imele v tretjem nizu ves čas pobudo. Kazalo je, da ga bodo dobile zanesljivo, Mariborčanke so se ob koncu približale, a zmage tekmic niso ogrozile (25:22). V četrtem nizu se je nato zgodil popolni mrk v gostujoči ekipi, ki je osvojila vsega 14 točk.

V domači vrsti je Lara Rituper dosegla 16 točk, od tega pet z blokom, Polona Frelih jih je dodala 15. Pri Mariborčankah je bila z 19 točkami najučinkovitejša Iza Mlakar.

Na tekmi med Formisom in Calcitom se je v kamniški vrsti z 20 točkami najbolj izkazala Fatoumatta Sillah, Sara Hutinski jih je dosegla 12, od tega pet z bloki. Gostiteljice posebej razpoložene igralke niso imele.