Mariborčanke so lani morale priznati premoč Kamničankam v finalu. Foto: MMC RTV SLO
ACH Volley prvi finalist
Mariborčanke le še korak od naslova

Kamničanke so odlično začele in povedle s 3:0. Mariborčanke so predvsem po zaslugi odličnega servisa in posledično odlično postavljenega bloka odgovorile z delnim rezultatom 8:1. Niz je bil izenačen pri 19:19, v zaključku pa so bile boljše gostje.

Kamničanke so slabo začele drugi niz, gostje so hitro povedle s 5:0 in z 9:1. S servisi Založnikove so se domače nekoliko približale, a so gostje zopet ušle na neulovljivih 16:5. Calcitovke so se sicer še enkrat približale na 22:17, kaj več pa jim ni uspelo. Pravo nasprotje v igri so prikazale v tretjem nizu, ki so ga odlično začele in povedle s 5:0 in 11:3. Štajerke so se po servisih Marine Kaučič približale, a so Kamničanke odgovorile z izjemno igro v obrambi in prednost povečevale.

Četrti niz so bolje začele gostje, ki so povedle s 7:3 in 12:5. Calcitovke so znova zaigrale na vse ali nič in celo povedle s 14:13, to pa je bilo njihovo zadnje vodstvo na tekmi. Gostje so z dobrimi servisi še zadnjič oddaljile domače od mreže, kar je bilo dovolj za drugo zmago v finalni seriji.

Na prvi tekmi v Mariboru je bilo 3:0 (21, 22, 19) za podprvakinje, ki so v lanskem finalu po vodstvu v zmagah z 1:0 klonile prav proti Kamničankam.

Tretja tekma bo v petek, 15. aprila, v Kamniku.