V vrstah Branika je blestela Therese McNatt, ki je zbrala 15 točk. Foto: MMC RTV SLO
Prvi korak Mariborčank do naslova

Odbojkarice Nove KBM Branika so v odločilnih trenutkih pokazale zrelejšo igro proti Kamničankam, najboljši ekipi rednega dela.

Igra v uvodnem nizu je bila izenačena, večji del so vodile gostje. Mariborčanke so bile slabše pri sprejemu začetnega udarca, tudi v napadu niso bile najbolj uspešne. V končnici so izpeljale nekaj uspešnih akcij in povedle s 23:21 in 24:22. Kamničanke so izenačile (24:24), zmagoviti udarec pa je izvedla Therese McNatt.

Tudi v drugem nizu je bila igra najprej izenačena, domačinke pa so si nato priigrale tri točke prednosti. Kamničanke so jih ujele pri 17:17, preobrat pa jim ni uspel.

Kamničanke se niso predale, v tretjem nitu so osvojile šest točk zapored. Štajerke so se nato zbrale in tekmice ujele. Končniso so zaznamovali številni preobrati, v odločilnih trenutkih pa so bile odbojkarice Branika boljše. Za osvojitev naslova jim manjkata še dve zmagi.

Nova KBM Branik: McNatt 15, Potokar 14, Petho in Guštin po 8, Vardič 5.
Calcit Volleyball: Turnšek 11, Toone 10, Lenarčič 6, Beattie 5, Bratož 4.