Slovenski odbojkarji so si že zagotovili dodatne kvalifikacije za EP. Foto: STA
Za konec nov poraz odbojkarjev

Slovenke bi lahko z zmago močno zapletle položaj v skupini E, a so favorizirane Francozinje potrdile svojo kvaliteto, potem ko so v prvem krogu nekoliko presenetljivo klonile proti Belgiji. Pomlajena slovenske vrsta, ki v Belgiji nastopa še brez Sare Hutinski in Mihele Planinšec, niti enkrat ni vodila, so se pa Franciji, ki je bila na prvem kvalifikacijskem turnirju v Mariboru brez poraza, bolje upirale kot na prvem medsebojnem obračunu.

Zlasti prva dva niza sta bila precej izenačena, a so varovanke Olega Gorbačova pokopale črne minute. V prvem so Francozinje po izidu 7:8 naredile delni izid 6:1, prednost petih, šestih točk pa držale do konca. V drugem nizu so Francozinje začele z delnim izidom 6:1, po izidu 11:6 pa jih je slovenska vrsta začela loviti in jih ujela na 20. točki. Sledile so tri zaporedne točke francoske ekipe, pa dve slovenski, pri izidu 22:24 so Slovenke ubranile prvo zaključno žogo, druge pa jim ni uspelo, ravno tako, kot jim ni uspelo nuditi dostojnega odpora v tretjem nizu, v katerem so že zaostajale tudi za 11 točk.

Slovenci klonili proti Ukrajini z 1:3
Slovenski odbojkarji so v zadnjem krogu drugega kvalifikacijskega tunirja za EP v Mariboru klonili proti Ukrajini z 1:3 (16, -14, -23, -24). Po petkovem porazu z 0:3 proti Nemčiji so varovanci Veselina Vukovića izgubili možnosti za neposredno uvrstitev na prvenstvo, že prej pa so si zagotovili durgo mesto in vsaj dodatne kvalifikacije.

Maja 2013 dvakrat s Hrvaško
Te bodo maja naslednje leto, Slovenci pa bodo vozovnico za Dansko in Poljsko iskali v obračunih z drugouvrščeno ekipo skupine C Hrvaško.

1:3 (16, -14, -23, -24)

Vrstni red: Nemčija 18, Slovenija 9, Ukrajina 8, Švedska 1.

Prvenstvo bo potekalo med 20. in 29. 9. 2013 na Danskem in Poljskem. Zmagovalec dveh turnirjev se uvrsti na EP, drugo-uvrščeni pa v dodatne kvalifikacije.

0:3 (-20, -23, -16)
Cvetanovič 16, Turnšek 8, Zdovc 6, Potokar 5, Kučej in Pintarič 2, Blagne in Kaučič 1; Bauer 15.

ČRNA GORA - BELGIJA
0:3 (-5, -18, -13)

3. krog, nedelja ob 15.00:
ČRNA GORA - FRANCIJA

Ob 18.30:
SLOVENIJA - BELGIJA

Vrstni red: Belgija 13, Francija 12, Slovenija 6, Črna gora 0.

Prvenstvo bo leta 2013 v Nemčiji in Švici. Zmagovalec se uvrsti na EP, drugouvrščeni pa v dodatne kvalifikacije.