Odbojkarice Vitala so bile s 3:2 boljše od Formisa. Foto: Zoran Račič
krka
Krka je za tretjo zmago sezone s 3:1 premagala Salonit. Foto: Matic Eržen

Gledalci na Galjevici so videli zanimiv obračun z veliko preobrati. Ljubljančanke, ki so igrale brez kapetanke Nine Vogrič, so znova zelo dobro servirale in z začetnimi udarci dosegle 21 točk, po drugi strani pa tokrat niso bile razpoložene v bloku, predvsem pa ne na sprejemu. Pri Rogožankah, ki iz tekme v tekmo dokazujejo, da uvodni prvenstveni porazi niso pravo merilo njihove kakovosti, je bila nezaustavljiva Maja Desy Vahen, ki je dosegla kar 27 točk, Katja Karin Pintarič pa jih je dodala 20. Pri Vitalu velja omeniti kar 14 točk podajalke Marine Crnjac, ki je z odličnimi začetnimi udarci svoji ekipi prinesla zmago tako v tretjem kot v petem nizu.

Calcit pozabil na četrtkov poraz
Zanimiva tekma je bilo v Braslovčah, kamor so slovenske prvakinje, ki so v goste k Braslovčam, k jih znova vodi Zoran Jerončič, prišle po dveh zaporednih porazih v domačem prvenstvu in nekoliko utrujene po četrtkovi tekmi Lige prvakinj proti VakifBanku iz Carigrada. Čeprav so se domačinke v prvem in tretjem nizu dobro upirale, zmaga Calcita, ki je prevladoval tako v bloku kot v napadu, ni bila vprašljiva.

Peta zaporedna zmaga Novogoričank
Novogoriške odbojkarice so v dvoboju s Kemo iz Puconcev dosegle še peto zaporedno zmago in ostajajo na tretjem mestu prvenstvene lestvice. Z izjemo prvega niza, ki so ga s 25:23 dobile Pucončanke, in prvega dela drugega niza, ko sta bili ekipi izenačeni do 10. točke, so na igrišču povsem prevladale gostiteljice, ki so zelo dobro servirale, v protinapadih pa sta bili uspešni predvsem Valenčičeva in Aumannova. Na drugi strani mreže je korak držala Iva Škraban z 18 točkami.

Odbojkarice Zgornje Gorenjske in Alianse-Šempeter so bile na srečanjih proti Novi KBM Braniku in Luki Koper povsem brez moči. Mariborčanke so Gorenjkam v prvem in tretjem nizu dopustile le 10 oz. 11 točk, v drugem nizu pa so gostje zbrale 17. točk. Podobno je bilo na obračunu v Šempetru, kjer so Primorke prepričljivo dobile prva dva niza, v tretjem pa so igralke Luke Koper nekoliko popustile in si zmago priigrale v sami končnici.

DP (Ž), 10. krog:
ALIANSA - LUKA KOPER 0:3 (-10,-18, -23)
BRASLOVČE - CALCIT 0:3 (-23,-14, -23)
GEN-I VOLLEY - KEMA PUCONCI 3:1 (-23, 14, 18, 15)
NOVA KBM - ZGORNJA GORENJSKA 3:0 (10, 17, 11)
UOK VITAL LJUBLJANA - FORMIS 3:2 (20, -16, 20, -20, 9)

Fužinar čaka težak boj za obstanek
ACH Volley je še podaljšal niz desetih porazov ravenskega Fužinarja, ki ga v nadaljevanju prvenstva, če želi ostati v prvoligaški druščini, čaka težak boj za obstanek. Na drugi strani Ljubljančane, ki so tokrat le našli dovolj motivacije, da so prišli do gladke zmage nad tekmeci, ki so v zadnjih krogih sicer igrali precej bolje kot na začetku prvenstva, že v naslednjem krogu čaka kamniški Calcit in obračun za prvo mesto na prvenstveni lestvici.

Calcit izgubil niz
Kamničani, ki so med tednom v pokalnem tekmovanju izgubili s Salonitom, so s 3:1 odpravili SIP Šempeter. Trener Calcita Marko Brumen se je odločil, da bo spočil podajalca Jana Brulca in korektorja Tončka Šterna, kljub temu pa so njegovi varovanci gladko dobili prvi niz. Zataknilo se je v drugem, ko so Kamničani sicer že vodili z 20:18, a so domačini poskrbeli za preobrat in slavili s 25:23, v tretjem nizu pa zmaga Calcita ni bila vprašljiva niti za trenutek. Šempeter je znova zelo dobro zaigral v četrtem nizu in prišel še do vodstva s 14:13, po izenačenju na 16. točki pa so Kamničani unovčili svojo kakovost in prišli do še devete prvenstvene zmage.

Krka stopnjuje formo
Do pomembnih treh točk je prišla Krka, ki je s 3:1 odpravila Salonit. Novomeški odbojkarji, ki iz kroga v krog stopnjujejo svojo formo in kljub težavam s poškodbami igrajo vse bolje, so, z izjemo drugega niza, ves čas nadzorovali potek tekme. Domači trener Jernej Rojc je bil lahko zadovoljen z odličnim sprejemom, od Kanalcev pa so bili Dolenjci boljši tudi v napadu, predvsem pa v bloku, s katerim so dosegli kar 16 točk. Odbojkarji Krke so z nepričakovano zmago in tudi sicer vse boljšimi predstavami napovedali boj za modro skupino.

Žirovnica lahko zadovoljna s točko
Do nove zmage so prišli še odbojkarji Maribora, ki so po zaostanku z 2:0 v nizih le prišli do preobrata, ki ga je, sicer ob pomoči soigralcev, predvsem znova odličnih Tomaža Horvata in Vasje Plesca, prinesel Alan Košenina, ki je kljub težavam s poškodbo v igro vstopil v tretjem nizu ter v petem nizu svoji ekipi prinesel kar pet točk. Trener Žirovnice Miha Verbič je na različne načine skušal zaustaviti nalet Štajercev, a je bil na koncu, kljub porazu, zadovoljen z osvojeno točko.

Panvita skočila na tretje mesto
Odbojkarji kranjskega Triglava tokrat niso bili na ravni predstav iz prejšnjih krogov, saj so igralci Panvite Pomgrada za zmago potrebovali le tri nize in se po nekoliko neprepričljivem začetku prvenstva povzpeli na tretje mesto skupne razvrstitve. Pot do zmage so jim v veliki meri omogočili kar gostje, ki so si privoščili kar 31 napak, na drugi strani pa so Prekmurci navdušili z raznovrstno igro.