Merkur Maribor je proti Črnučam slabo odigral prvi niz, nato pa precej zanesljivo dobil naslednje tri. Foto: OZS

Krka, ki je to sezono že presenetila Merkur Maribor, je v Novem mestu izenačila na 1:1 in v tretjem nizu povedla s 24:25. Jan Klobučar je s tremi zaporednimi točkami rešil Calcit, v četrtem nizu (končal se je na 14) pa Krka ni bila več konkurenčna.

Za Calcit Volley je nekdanji igralec Krke Miha Bregar, dosegel 19 točk, kar osem z bloki. Prav blok je bil tisti element, pri katerem so imeli slovenski pokalni prvaki največjo premoč.

Jan Klobučar je bil s 15 točkami najzaslužnejši za zmago Calcit Volleyja. Foto: Klemen Brumec

Merkur Maribor je s 3:1 ugnal Črnuče, Žiga Donik je prispeval 19 točk. V prvem nizu Maribor, ki je sredi tedna odprl sezono v Ligi prvakov, spet ni igral dovolj resno in gostje so po delnem izidu 1:6 povedli z 12:19 in niz dobili na 16. Že v drugem nizu je bila slika popolnoma drugačna – slovenski prvaki so povedli s 15:5 in niz dobili na 11, naslednja pa na 21 in 15. "Tekmo smo, kot vse doslej, začeli katastrofalno, potem izboljšali igro in tekmo obrnili v svojo korist," je povedal Uroš Pavlovič.

ACH Volley je bil s 3:0 boljši od Hiše na kolesih Triglava, Salonit Anhovo pa se je Panviti Pomgrad (3:0) oddolžil za poraz na prvi medsebojni tekmi sezone. Izenačen je bil le prvi niz, v preostalih dveh pa so Prekmurci naredili preveč napak, da bi se resneje upirali. Gostje so sicer spodbudno začeli, vodili s 7:10, nato pa jim je s servisi težave začel povzročati Marko Radosavljević. Srbski sprejemalec je poskrbel za pet zaporednih točk, na 12:10 je povišal z asom. Matic Vrtovec, domači korektor, je bil 17 točkami najučinkovitejši igralec tekme.

Kamničanke zanesljive, poraz Nove KBM
V ženskem prvenstvu je dvoboj vodilnih med Sip Šempetrom in Calcit Volleyjem z 0:3 dobila kamniška ekipa, ki je tako popravila spodrsljaj z oktobrske medsebojne tekme v Kamniku. Sip Šempeter se je sicer dobro upiral in v uvodnem nizu povedel s 7:3, vendar so nato gostje z delnim izidom 1:7 (za vodstvo 9:12) prevzele nadzor. V drugem so gostiteljice osvojile le 12 točk. Olivera Kostić je bila z 18 točkami najučinkovitejša igralka tekme.

Kljub porazu so Šempetranke ostale na drugem mestu lestvice, saj je Nova KBM Branik doma z 1:3 presenetljivo klonila pred GEN-I Volleyjem. Z 22 točkami točkami je bila najučinkovitejša Selena Leban.

1. A DOL (M), 10. krog:
ACH VOLLEY – HIŠA NA KOLESIH TRIGLAV 3:0 (21, 16, 16)
ACH Volley: Pernuš 1, Šket 11, Rutar 2, Mašulović 10, Todorović 1, Peruničić, Okroglič 10, Kovačič, Gjorgiev 15, Pokeršnik, Videčnik 2, Kök.
Hiša na kolesih Triglav: Ibrišimovič 1, Pušnik 3, Nanut 6, Tučen 6, Bregant 6, Godnič 2, Libnik, Snedec 1, Mali, Štembergar Zupan 8, Šikanič, Maček 1, Fajfar, Kumer.

MERKUR MARIBOR – ČRNUČE 3:1 (-16, 11, 21, 15)
Merkur Maribor: Cafuta, Herman S. Adžović, Kovačević, Pavlović 11, Bračko 3, Košenina, Donik 19, A. Adžović, Planinšič 2, Kržič 7, Ihbajri 9, Kovačič, Gergye 8.
Črnuče: Verdinek, Mihelčič, Prevorčnik, Gornik 1, Rojnik 2, Bošnjak 22, Oman 8, Karadža Pevc, Slovnik 7, Jančič 2, Hodžič Šlejkovec, Mejal 5.

KRKA – CALCIT VOLLEY 1:3 (-19, 22, -25, -14)
Krka: Hafner, Erpič 5, Čopi, Borin, Travnik 12, Kožar 2, Pulko 10, Lavrič, Peterlin 14, Hvala, Lindič 3, Jaklič, Ožbalt, Renko, Koncilja 1.
Calcit Volley: Kos, Hribar, Bregar 19, Purič 1, Kosmina, Gasparini 8, Klobučar 15, Siirilä 7, Brulec 1, Plot, Mujanović 6, Pavlović 21.

SALONIT ANHOVO – PANVITA POMGRAD 3:0 (22, 17, 18)
Salonit Anhovo: Boharev 6, Šarić, Jereb, Filiputti, Jereb, Karnel 1, Jeklin, Lazar 3, Kavčič, Maretič,
Radosavljević 7, Okroglič, Kovačič, Vrtovec 17, Ristić 12.
* Panvita Pomgrad: Vori, Vinkovič 4, McConnell 15, Drvarič 2, Vrabl, Radović 8, Rojnik 9, Flisar, Lakner 3, Bedrač, Fužir, Novak, Hafner, Grabar.

Vrstni red: ACH Volley 30, Merkur Maribor 25, Salonit in Calcit Volley po 18, Panvita 12, Črnuče 9, Krka 6, Hiša na kolesih 2.

1. A DOL (Ž), 11. krog
NOVA KBM BRANIK – GEN-I VOLLEY 1:3 (-23, -23, 12, -23)
Nova KBM Branik: Pogačar 7, Šalamun 10, Winkler, Knez, Bračko 10, Gradišnik Klanjšček 17, Velikonja Grbac 15, Cikač, Ramić, Galić, Lorber Fijok 13, Augustinovič.
GEN-I Volley: Bagherpour, San. Damjanovič 4, Leban 22, P. Marušič, Goršek 18, Saš. Damjanovič 2, Rituper 11, Banko, Š. Marušič 1, Makuc, Žigon.

ATK GROSUPLJE – KRIM 3:0 (23, 23, 20)
ATK Grosuplje: Habjan, Filipič, Bregar, Koletnik, Pavič 12, Strgar, Lončar 1, Kukman 7, Žužek 3, Gornjec Hodnik 6, Mijoč 9, Pucelj 21.
Krim: K. Mohorič, Frelih, J. Mohorič 5, Bavdaž 5, Jovanović, Šen 4, P. Blažič 5, T. Blažič, Bogataj, Jerman, Kenda 8, Krašovec 10.

LUKA KOPER – ANKARAN 1:3 (23, -22, -19, -16)
Luka Koper: Čopić 4, Đukić 1, Kovačič 6, Debernardi, Trobec 18, Lovšin 15, Dakič 7, Uršič 9, Širol, Simčić, Šiljić, Kavčič, Maksić, Bijelič.
Ankaran: Kolbl, Kolenc 1, Skuk, Pangerc, Smolnik 10, Forštnarič 5, Žnidar, Valenčič 22, Cerovac, Petranović, Lovšin 21, Kaker 17.

SIP ŠEMPETER – CALCIT VOLLEY 0:3 (-22, -12, -23)
Sip Šempeter: Lukman, Božič 5, Koren 2, Črnila 3, Puckmeister 1, Vidali 7, Trbojevič Ovčar, Simonović, Lekše 9, Mazej, Štampar 2, Gimpelj 8.
Calcit Volley: Mori Pavlović 4, Špoljarič, Mihevc 5, Javornik, Radišković, Šiftar 6, Kostić 18, Lenart, Boisa, Janežič, Charuk 13, Sillah 14, Zorman, Čižman.

Vrstni red: Calcit Kamnik 27, Šempeter 23, Nova KBM Branik 22, Ankaran 19, ATK Grosuplje 12, Krim 9, GEN-I Volley 8, Luka Koper brez točk.

Sašo Štalekar se je izkazal s šestimi bloki. Foto: OZS

Štalekar s kar šestimi bloki, Monika Potokar se vrača v Slovenijo
Korektorica Darja Eržen je v romunskem prvenstvu s CSM Targovistem v gosteh pri Craiovi slavila zmago z 0:3, ob tem pa je bila s 15 točkami (11 jih je dosegla z napadom, tri s servisom in eno z blokom) znova najuspešnejša posameznica na tekmi. V grškem prvenstvu je Sašo Štalekar doma s Panathinaikosom s 3:0 odpravil AONS Milon. Slovenski bloker se je dokazal s kar šestimi bloki, tri točke pa je dodal še z napadom, v katerem je bil 50-odstoten.

Rok Možič je za domačo zmago Verone, ki je bila s 3:1 boljša od ConsarRavenne, prispeval 18 točk, od tega 13 z napadom (43-odstotna uspešnost).

Na Poljskem ekipi AssecoResovie ne gre in gre, tokrat je doma z 0:3 klonila pred Trefl Gdanskom. Klemen Čebulj je dosegel 10 točk, Jan Kozamernik, ki je igral v prvem in drugem nizu, pa eno točko.

Monika Potokar se je na lastno željo sporazumno razšla s ciprskim AEL Limassolom in se vrača v domovino. 33-letna sprejemalka je z najboljšim ciprskim klubom enoletno pogodbo podpisala avgusta, potem ko je v lanski sezoni s PAOK-om postala grška pokalna prvakinja.