Takole je Simona Fabjan dosegla eno od točk v bitki za 3. mesto. Foto: Karmen Jakob

V letošnji sezoni gre sestrama Fabjan zelo dobro. Na Kitajskem sta dosegli prvo slovensko zmago v svetovni ligi (turnir sta končali na 13. mestu). Tokrat sta se v dvoboju za bronasto odličje pomerili s sestrama Stefanie in Doris Schweiger, ki pa sta bili za Dolenjki premočni (21:15, 21:11).

V 1. krogu srednjeevropskega prvenstva sta obe ekipi Andreja Vodeb/Martina Jakob in sestri Fabjan slavili z 2:0. Žreb je odločil, da se bosta slovenski ekipi pomerili že v naslednjem krogu, z 2:1 pa sta bili na koncu uspešnejši Fabjanovi. Vodebova in Jakobova sta na koncu zasedli 9. mesto.

Srednjeevropski prvakinji sta postali Avstrijki Barbara Hansel in Sara Montagnolli, ki sta v finalu odpravili Čehinji Hano Klepalovo in Lenko Hajeckovo.

V moški konkurenci sta si naslov priigrala češka odbojkarja Tichy/Dumek. Uspešna sta bila tudi brata Jan in Danijel Pokeršnik, ki sta tekmo končala na petem mestu.

Erika in Simona bosta v nedeljo odpotovali v Moskvo, kjer ju čakajo nastopi v svetovni ligi.